Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Regionalny konkurs malarski rozstrzygnięty - Powiat Wodzisławski

Regionalny konkurs malarski rozstrzygnięty

Wielkie święto sztuki odbyło się 5 kwietnia w Liceum Plastycznym w Wodzisławiu Śląskim. Po niemal dwóch miesiącach oczekiwania poznaliśmy wreszcie zwycięzców trzeciej edycji regionalnego konkursu malarskiego „Spacer po wyobraźni”. Patronat nad wydarzeniem objęło Starostwo Powiatowe. Spośród 200 stworzonych w lutym w szkole prac, jury składające się z artystów malarzy uczących w LP wyłoniło po trzech najzdolniejszych uczniów w dwóch kategoriach wiekowych.

regionalny konkurs malarski

W kategorii młodszej pierwsze miejsce zajęła Nelly Porąbka z SP nr 1 w Rybniku, drugie – Maria Porszke z SP 28 w Rybniku, a trzecie – Natalia Waszak z SP nr 4 w Radlinie. Przyznano  także 14 wyróżnień. W grupie starszej laureatką została Sandra Cydejko z ZS nr 1 w Wodzisławiu Śląskim, a kolejne miejsca zajęły: Kamila Zakurzewska z ZSP nr 14 w Rybniku i Marlena Rduch z SP nr 1 w Świerklanach. W tej kategorii wyróżniono również 12 osób.

W tym dniu rozstrzygnięto został także wewnątrzszkolny konkurs plastyczny „Mój Wyspiański”, w którym udział wzięli uczniowie Liceum Plastycznego oraz Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych. Pierwsze miejsce za interpretację oraz dużą sprawność techniczną otrzymała Barbara Bugdol z klasy 3 LP, a dwa wyróżnienia powędrowały do Oliwii Rupińskiej z 2 LP i Patrycji Maksim z 1 LP.

Zwycięzcom w obu konkursach serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz ciągłej pracy twórczej w dziedzinie sztuki.

Galę swoim udziałem uświetnili także zaproszeni goście. Obecna była wnuczka Stanisława Wyspiańskieg, Dorota Wyspiańska – Zapędowska oraz profesor Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie dr hab. Tomasz Tobolewski, który po oficjalnej części rozdania nagród wygłosił dla uczniów naszej szkoły inspirujący wykład na temat sztuki, a także Naczelnik Wydziału Oświaty – Katarzyna Zölner – Solowska.