Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Radlin: Face 2 Face - Powiat Wodzisławski

Radlin: Face 2 Face

Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie zaprasza 25 kwietnia na występ amerykańskiej grupy baletowej Ballet Magnificat zatytułowany Face 2 Face.

Amerykańska grupa baletowa Ballet Magnificat to połączenie profesjonalizmu i piękna, radości i ekspresji, tańca i Ewangelii. Ballet Magnificat wystawił już swoje spektakle dla ponad 12 milionów widzów na całym świecie, występując do tej pory m.in. w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Hondurasie, Kostaryce, Filipinach, Chinach, Izraelu, Korei. Artyści są nieustannie w drodze i zjechali już niemal cały świat. Co roku wystawiają ponad 200 spektakli, które charakteryzuje nie tylko poruszająca muzyka i profesjonalna choreografia, ale i czytelne ewangeliczne przesłanie. Ich występy to niezwykła mieszanka tradycyjnego tańca z nowoczesnymi baletowymi aranżacjami.

Ballet Magnificat, to założona w 1986r. amerykańska grupa baletowa z Jackson nad Missisipi, wystawiająca swoje spektakle na całym świecie. Łączy ze sobą balet tradycyjny z nowoczesnym, tworząc niezwykłe spektakle teatralno-muzyczne. To dynamiczna mieszkanka wielu odmian tańca: od klasycznego przez jive, aż po motywy celtyckie i żydowskie połączona z ewangelicznym, głębokim i poruszającym przesłaniem spektakli, stanowi o wyjątkowości zespołu.

Najnowszy spektakl „Face to face” („Twarzą w twarz”) o tym, jak to jest żyć z Chrystusem, a jak bez Niego. „Face to face” przedstawi życie Palomy i Sheily, dwóch kobiet i dwóch historii życia, w których odnajdzie się każdy z nas. Zawiść, intrygi, triumf – ta współczesna opowieść, o dwóch profesjonalnych tancerkach baletu, przenosi widza za kulisy baletowego środowiska. Zazdrość, pragnienie rozgłosu, trawi członków tanecznego zespołu. Ale istnieje jaskrawy kontrast między dwoma tancerkami, które stają naprzeciw siebie twarzą w twarz. Życie jednej z nich wypełnione jest niezwykłą radością i wolnością; życie drugiej egoizmem, alkoholem, co przynosi pustkę i spycha w depresję.