Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Punkt wymazowy w Nieboczowach rozpoczął działalność - Powiat Wodzisławski

Punkt wymazowy w Nieboczowach rozpoczął działalność

Dzisiaj rozpoczął działalność trzeci w powiecie wodzisławskim punkt do pobierania wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Punkt funkcjonuje w Nieboczowach na terenie gminy Lubomia. To efekt interwencji powiatu i dyrekcji PPZOZ w sprawie dużych kolejek do punktów wymazowych, jakie tworzyły się w regionie, również w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach.

Osoba pobierająca wymaz z nosa pacjenta, zdjęcie ilustracyjne

Nowy punkt powstał na terenie gminy Lubomia w rezultacie konsultacji prowadzonych przez starostę Leszka Bizonia z samorządami gminnymi. Wójt Lubomi Czesław Burek przystał na lokalizację w Nieboczowach. Spełnia ona bowiem wymagania, tj. zapewnia łatwy dojazd oraz układ komunikacyjny, który nie powinien powodować dużych utrudnień w ruchu na drogach w rejonie punktu. Jest też dobrą lokalizacją dla obsługi południowej części naszego powiatu.

Punkt działa w rejonie stadionu w Nieboczowach przy ul. Jana Kochanowskiego. Jest to punkt typu drive-thru. Obecnie funkcjonuje od poniedziałku do piątku od 8:00 do 11:00, a w weekendy od 9:00 do 11:00.  Jeśli pozwoli na to sytuacja kadrowa szpitala oraz firmy obsługującej wymazy godziny mogą zostać wydłużone.

Przypomnijmy, że dodatkowo wydłużone zostały godziny funkcjonowania istniejących punktów wymazowych w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl.

Punkt przy szpitalu w Wodzisławiu Śl. jest czynny:

  • od poniedziałku do piątku od 8:00 do 19:00,
  • w soboty i niedziele od 9:00 do 17:00.

Z kolei punkt wymazowy przy Szpitalu w Rydułtowach:

  • od poniedziałku do piątku od 12:00 do 19:00,
  • w soboty i niedziele od 12:00 do 17:00.