Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Przed nami Transgraniczny Festiwal Kultury i Organizacji Pozarządowych! - Powiat Wodzisławski

Przed nami Transgraniczny Festiwal Kultury i Organizacji Pozarządowych!

To bedzie dwudniowe, barwne święto powiatowej kultury, połączone z prezentacją ciekawych propozycji organizacji pozarządowych i naszych czeskich partnerów. Już w piątek i sobotę zapraszamy na Transgraniczny Festiwal Kultury i Organizacji Pozarządowych. Na imprezę wstęp jest wolny. Zapraszamy!

Festiwal stanowi część obchodów 20 lecia Powiatu Wodzisławskiego.

Pierwszego dnia imprezy, tj. w piątek, 31 sierpnia odbędzie się Festiwal Kultury, podczas którego ośrodki kultury z terenu powiatu wodzisławskiego zaprezentują swoją ofertę i  działalność. Ponadto zaplanowano plener malarski, występy orkiestr oraz wokalistów, jak również koncert muzyczny zespołu Coast Patrol na zakończenie imprezy.

Z kolei w sobotę, 1 września, na wodzisławskim Rynku prezentować się będą głównie organizacje pozarządowe z terenu powiatu wodzisławskiego, a także podmioty III sektora działające w Petrovicach, Bohuminie, Silherovicach i Krzyżanowicach. Czeka nas wiele atrakcji oraz ciekawych spotkań, między innymi działania warsztatowe, profilaktyczne, artystyczne oraz sportowe. Ten dzień również zakończy się koncertem muzycznym.

„Transgraniczny Festiwal Kultury i Organizacji Pozarządowych”, realizowany jest przez Powiat Wodzisławski w ramach projektu „Ludzie i kultura pogranicza polsko-czeskiego”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP „Przekraczamy granice” w ramach Programu Interreg V-A 2014 – 2020 Republika Czeska – Polska, Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Silesia.

Partnerami projektu są: Gmina Silherovice, Gmina Krzyżanowice oraz organizacja pozarządowa RADAMOK Ostrava.