Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Premiera spektaklu "NIEbo" Teatru Tańcu Memento - Powiat Wodzisławski

Premiera spektaklu „NIEbo” Teatru Tańcu Memento

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na premierę spektaklu „NIEbo” w wykonaniu Teatru Tańca Memento. Ta odbędzie się 23 kwietnia o godzinie 16:00. Przedstawienie w konwencji teatru tańca wykona najstarsza grupa Memento.

Plakat spektaklu "NIEbo" Teatru Tańcu Memento

Po sukcesie poprzedniego spektaklu pt. „Zwier(z)ciadło” przyszła kolej na następne premierowe show Memento. Tym razem tancerze postanowili zmierzyć się z próbą ukazania potencjału człowieka, który często bywa ukryty pod stwierdzeniem „NIE, bo…” jakiego używamy niezwykle często. „NIE, bo…” wypowiadamy do siebie, do innych, do życia. „NIE, bo…” ma nas chronić przed niepowodzeniem, a w konsekwencji staje się naszą klatką, w której pozostajemy uwięzieni niczym ptak. Choć potrafimy dotknąć NIEBA, nie robimy tego, obwiniając klatkę, którą sami stworzyliśmy.

– Nowy spektakl najstarszej grupy Teatru Tańca Memento ma zainspirować odbiorców do poszukiwania w sobie zasobów i odkrywania własnego potencjału. Chcemy pokazać, że możliwości są wokół nas i w nas, czasami wystarczy po nie sięgnąć – mówi Małgorzata Karwot, reżyser spektaklu, instruktor Teatru Tańca Memento.

Spektakle Memento, to widowiska teatralno – taneczne, które przenoszą widzów w świat refleksji i zadumy. Piękne kostiumy, zaskakujące efekty świetlne, scenografia, wizualizacje i muzyka, to wszystko wpływa na znakomity odbiór przedstawień, które na długo pozostają w pamięci widzów.

– Serdecznie zapraszam wszystkich do Wodzisławskiego Centrum Kultury na spektakl „NIEbo” Teatru Tańca Memento. Jestem przekonana, że widzowie będą pod wielkim wrażeniem. Spektakle Memento są zawsze piękne pod względem wizualnym, tanecznym i muzycznym, ale co najważniejsze niosą ważne i mądre przesłanie – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

• Spektakl wyreżyserowała Małgorzata Karwot. Autorami choreografii są tancerze grupy najstarszej Teatru Tańca Memento.
  • Koncepcja światła: Radosław Bujok
  • Muzyka i dźwięk: Sebastian Załęski, Emilia Patas, Małgorzta Karwot
  • Scenografia: Radosław Bujok, Hanna Sekuła

Tancerze: Sabina Chojecka, Wiktoria Czaplak, Natalia Knesz, Gosia Karwot, Paulina Kotowska, Karolina Leśniewska, Malwina Nielaba, Emilia Patas, Mateusz Soboszek, Oliwia Stepczuk, Angelika Strączek.

Teatr Tańca Memento wystąpi w Wodzisławskim Centrum Kultury 23 kwietnia o godzinie 16:00. Bilety w cenie 30 zł dostępne online oraz w kasie WCK.

Kasa WCK jest czynna na pół godziny przed seansami kinowymi oraz imprezami biletowanymi oraz w czwartki od 10:00 do 12:00. W kasie obsługa kart płatniczych: VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej. Bilety można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system.