Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Plenerowy koncert z okazji Dnia Matki - Powiat Wodzisławski

Plenerowy koncert z okazji Dnia Matki

Wyjątkowy, plenerowy koncert z okazji Dnia Matki odbył się w Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach. Było to pierwsze wydarzenie kulturalne zorganizowane dla mieszkańców Domu po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19.

Występ MIX Orchestry

– Dzień Matki obchodzimy od wielu lat i wpisał się zarówno w nasze serca, jak i w harmonogram imprez kulturalnych naszego Domu. W tym roku udało się, po długim okresie zamknięcia i rezygnacji z wszelkich imprez, zorganizować plenerowy koncert dla naszych mieszkańców, aby uczcić ten wyjątkowy dzień. Pogoda dopisała i w ciepłych promieniach słońca mogliśmy cieszyć się zarówno koncertem, jak i słodkim poczęstunkiem dla naszych mieszkańców  –  mówi Maria Janeta, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach.

Dla mieszkańców wystąpiła Mix Orchestra pod batutą Adama Bobera oraz wokaliści, wśród których znalazł się Marian Chrobok. Było to od dawna wyczekiwane wydarzenie artystyczne. Jak mówi dyrektor Domu, radość i wzruszenie wszystkich miało swoje źródło w wyjątkowości tego dnia, ale i w pierwszym powrocie do normalności, gdzie po miesiącach rezygnacji z wszystkich niemalże imprez, udało się stworzyć warunki do bezpiecznego przeprowadzenia występu.