Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Od piątku zmiany w organizacji ruchu na przejściu granicznym w Skrbeńsku - Powiat Wodzisławski

Od piątku zmiany w organizacji ruchu na przejściu granicznym w Skrbeńsku

Jak poinformował Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl., na przejściu granicznym w ciągu drogi powiatowej nr 5040 S (ulicy Piotrowickiej) w Skrbeńsku zarządca czeskiego odcinka drogi zamierza ustawić elementy betonowe fizycznie ograniczające szerokość jezdni.

znak pozor
Jak uzasadniają nasi południowi sąsiedzi, zmiany są spowodowane nieprzestrzeganiem przez użytkowników drogi obowiązujących ograniczeń wprowadzonych znakami pionowymi B-5 “Zakaz wjazdu samochodów ciężarowych”. Aby zapobiec takiemu postępowaniu, szerokość jezdni zostanie fizycznie zmniejszona poprzez ustawienie betonowych elementów po obu stronach jezdni. W ten sposób możliwy będzie tylko przejazd pojazdów o szerokości maksymalnie 2,5 m.
Wprowadzenie zmian  planowane jest na 28 lutego br.