Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Od piątku zamknięty wiadukt w Bluszczowie - Powiat Wodzisławski

Od piątku zamknięty wiadukt w Bluszczowie

Od najbliższego piątku, tj. 17 września, rozpoczną się prace na obiekcie mostowym w Bluszczowie w ciągu ul. Dworcowej i Kamieńskiej. Technologia robót zakłada całkowite zamknięcie obiektu dla ruchu na czas prowadzenia robót.

Wiadukt w Bluszczowie, widok z Google Maps, źródło: www.google.pl/maps

Wykonawcą robót będzie firma Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów S.A. z siedzibą w Gliwicach przy ul. Nad Bytomką 1, która w przetargu zaoferowała najkorzystniejszą cenę 1 523 509,57 zł. Niespełna połowa (700 tys. zł) kosztów inwestycji zostanie sfinansowana ze środków pozyskanych przez Zarząd Powiatu z Ministerstwa Infrastruktury, ze środków rezerwy subwencji ogólnej. Resztę sfinansuje ze środków własnych.

Zakres inwestycji obejmuje rozbiórkę istniejącego wiaduktu i budowę nowego z wykorzystaniem części podpory po stronie zachodniej. Po przebudowie wiadukt zyska dwa pasy ruchu na jezdni oraz wydzielony chodnik dla pieszych, a przede wszystkim zostanie zwiększona jego nośność, która obecnie ze względu na zły stan konstrukcji jest ograniczona. Przewiduje się, że roboty potrwają do 10 grudnia bieżącego roku.

Niestety, w trakcie remontu ze sporymi utrudnieniami będą musieli liczyć się kierowcy przemieszczający się wiaduktem. Z uwagi na zakres i przyjętą technologię robót, przebudowa wymagać będzie zamknięcia dla ruchu odcinka drogi powiatowej nr 5055 S w Bluszczowie.

Za utrudnienia przepraszamy!