Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Od 1 lipca zmiana rozkładu jazdy PKS - Powiat Wodzisławski

Od 1 lipca zmiana rozkładu jazdy PKS

Przypominamy, że już za dwa dni, 1 lipca, nastąpi zmiana rozkładu jazdy w komunikacji powiatowej, obsługiwanej przez raciborski PKS. Pojawią się dodatkowe kursy. Linia do Chałupek zostaje zawieszona na wakacje.

Jak podał Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim, z początkiem lipca zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy w komunikacji, dla której organizatorem jest Powiat Wodzisławski. Znalazło się w nim kilka ważniejszych zmian dotyczących kursowania autobusów, zarówno w wakacje jak i w roku szkolnym, który rozpocznie się od września.

Najważniejszą zmianą jest zawieszenie w wakacje kursów na linii 33 na odcinku od Odry do Chałupek. Autobusy będą kursować na tej trasie jedynie na terenie powiatu wodzisławskiego, tj.  na odcinku Wodzisław Śl. – Odra.

Równie ważną zmianą są inne godziny odjazdów autobusów z Raciborza w kierunku Wodzisławia Śląskiego na linii 41. Skróci się przejazd autobusem pomiędzy Wodzisławiem Śl. a Raciborzem przez Gorzyce na linii 40, bowiem autobusy będą obsługiwać przystanki w Lubomi przy ulicy Mickiewicza (Ustronna i las) tylko w dni nauki szkolnej jednym kursem (odjazd z Wodzisławia o 6:15 i powrót z Raciborza o 15:45).

Pojawią się też nowe kursy: z Uchylska do Wodzisławia (linia 32 odjazd 14:35), z Wodzisławia Śl. do Bluszczowa (linia 34 odjazd 5:30), z Wodzisławia Śl. do Godowa (linia 38, odjazd 10:25 zamiast (9:50 i 11:00), z Wodzisławia Śl. do Lubomi (linia 41 odjazd 20:15); w soboty: z Wodzisławia Śl. do Raciborza (linia 41 odjazd 7:25), z Raciborza do Wodzisławia Śl. (linia 41 odjazd 6:25).

Opłaty za przejazd w większości nie ulegną w zmianie. Droższe będą jednak niektóre przejazdy poza powiat wodzisławski. Nowością, która z pewnością ucieszy rodziców będzie wprowadzenie bezpłatnych przejazdów dla dzieci do lat 7, a nie jak do tej pory do lat 4.

Rozkład jazdy, który zostanie wprowadzony w lipcu będzie obowiązywać do końca roku.

Ze szczegółami można zapoznać się w zakładce ,,rozkład jazdy’’.