Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Interna po remoncie gotowa na przyjęcie pacjentów - Powiat Wodzisławski

Interna po remoncie gotowa na przyjęcie pacjentów

28 kwietnia w wodzisławskim Szpitalu planowane jest oficjalne otwarcie po modernizacji budynku dawnej interny, do którego trafią pacjenci z przenoszonego z Rydułtów Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Geriatrycznym - Centrum Leczenia Chorób Wieku Podeszłego. Odwiedziliśmy wyremontowany obiekt z aparatem.

Oddział Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Geriatrycznym w Wodzisławiu Śl. widok z zewnątrz

Oddział w nowej lokalizacji będzie liczyć 45 łóżek – 35 z przenoszonego oddziału z Rydułtów oraz 10 z Oddziału Chorób Wewnętrznych Szpitala w Wodzisławiu Śl. Obiekt dysponuje salami jedno i wieloosobowymi – wszystkie z łazienkami. W budynku zainstalowano windę oraz infrastrukturę umożliwiającą zapewnienie higieny osobom leżącym. Na korytarzach zainstalowano monitoring.

Poza standardowymi salami chorych w Oddziale powstały sale do monitorowania stanu pacjentów wymagających wzmożonej obserwacji zdrowotnej. Znalazła się również izolatka z pełnym węzłem sanitarnym, pracownia usg i rtg oraz pomieszczenie do wykonywania prób wysiłkowych. Ciekawostką jest przygotowane dla pacjentów stanowisko komputerowe z dostępem do sieci Internet, umożliwiające im zachowanie kontaktu ze światem zewnętrznym.

Obiekt został wyposażony w nowoczesną instalację ppoż, a także schludne szatnie dla personelu.

Pacjenci do nowo wyremontowanego oddziału trafią 1 maja.

Inwestycja kosztowała ponad 5,6 mln zł, z czego 5 mln zł stanowiły środki pozyskane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Ponad 600 tys. zł stanowił wkład z budżetu Powiatu Wodzisławskiego.