Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nocna i świąteczna opieka zdrowotna - Powiat Wodzisławski

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że od 1 marca 2011r usługi w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej na terenie powiatu wodzisławskiego świadczyć będzie Zespół Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu Śl. oraz Zespół Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach. Świadczenia udzielane będą od poniedziałku do piątku w godzinach wieczornych i nocnych (godz. od 18.00 do 8.00) oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy.

W Zespole Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu Śl. świadczenia udzielane są przez 3 zespoły lekarsko – pielęgniarskie. Gabinety lekarskie mieszczą się na parterze i I piętrze w budynku głównym Szpitala przy ul. 26 Marca 51 w Wodzisławiu Śl.
Dane kontaktowe:
Ambulatorium Ogólne:
ul. 26 Marca 51, 44 – 300 Wodzisław Śl.
Rejestracja (032) 4591 823
Gabinet zabiegowy tel. (032) 4591 864
Fax. tel. (032) 4591 777

W Zespole Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach świadczenia udzielane będą w budynku Laboratorium szpitala w Rydułtowach przy ul. Plebiscytowej 47.  Szczegółowe informacje na temat nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Rydułtowach można uzyskać pod nr
tel. 32 4592407.

Do tej pory każdy pacjent musiał wiedzieć, z jaką placówką na świadczenie usług nocnej i świątecznej opieki medycznej podpisała umowę jego macierzysta przychodnia lub jego lekarz rodzinny. Jednak od 1 marca 2011r., odmiennie niż dotąd, ubezpieczeni w sytuacji pogorszenia stanu zdrowia będą mogli korzystać z pomocy dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.