Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Noc w Muzeum - Powiat Wodzisławski

Noc w Muzeum

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim zaprasza na wyjątkową Noc w Muzeum. Zaczynamy w piątek 23 czerwca o 16.00. Muzeum w Wodzisławiu odwiedzić można do późnych godzin nocnych. Zapraszamy.

Plakat wydarzenia Noc w Muzeum

Bramy Pałacu Dietrichsteinów otworzą się dla zwiedzających o 16.00. ­­Rozpoczniemy od wernisażu wyjątkowej wystawy stworzonej z okazji 40-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Vladislavia, która powstała dzięki pracownikom Wodzisławskiego Centrum Kultury.

O 17.30 zapraszamy do sali koncertowej na szczególnie ważny moment w historii Muzeum w Wodzisławiu. Zostanie oficjalnie wręczona Złota Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Następnie odbędzie się wykład pt. „Zapach Wiednia, powiew Moraw – Pałac Dietrichsteinów w świetle najnowszych badań”.

Nocne zwiedzanie wodzisławskiego muzeum może być gratką dla całych rodzin. O 17.00 rozpocznie się fluo party dla lubiących kolor i dobrą zabawę. Dodatkowo rodziny albo grupy przyjaciół mogą spróbować swoich sił w detektywistycznej grze terenowej, która zaprowadzi uczestników do najgłębszych zakamarków Pałacu.

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim z okazji Nocy w Muzeum ma jeszcze jedną nowość. Zostanie otwarta rozbudowana wystawa dotycząca prehistorii Ziemi Wodzisławskiej. Oprowadzanie kuratorskie po wystawie archeologicznej odbędzie się o 20.15 i 23.00.

Niewątpliwą atrakcją wieczoru będzie także schron, który zlokalizowany jest tuż obok Pałacu Dietrichsteinów. Otwierany tylko przy szczególnych okazjach jest miejscem, w którym można zobaczyć pamiątki z czasów powstań śląskich i II wojny światowej, a pasjonaci z GRH Powstaniec Śląski opowiedzą historie owych wydarzeń i ludzi.

Zapraszamy już 23 czerwca. Wstęp wolny.