Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski "NIEbo" dla szkolnej publiczności - Powiat Wodzisławski

„NIEbo” dla szkolnej publiczności

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza uczniów kl. VII-VIII szkół podstawowych i ponadpodstawowych na najnowszy spektakl Teatru Tańca Memento zatytułowany „NIEbo”. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 25 kwietnia o 11:00.

Spektakl taneczny Teatru Tańca Memento jest próbą ukazania potencjału człowieka. Często bywa ukryty pod słowami „NIE, bo…”, wypowiadanymi każdego dnia. „NIE, bo…” mówimy do siebie, do innych, do życia. „NIE, bo…” ma nas chronić przed niepowodzeniem, a w konsekwencji staje się naszą klatką. Siedzimy w tej klatce, jak ptak. Choć potrafimy dotknąć NIEBA, nie robimy tego, obwiniając klatkę, którą sami stworzyliśmy.

– Nowy spektakl najstarszej grupy Teatru Tańca Memento ma zainspirować odbiorców do poszukiwania w sobie zasobów i odkrywania własnego potencjału. Chcemy pokazać, że możliwości są wokół nas i w nas, czasami wystarczy po nie sięgnąć – mówi Małgorzata Karwot, reżyser spektaklu, instruktor Teatru Tańca Memento.

Po spektaklu odbędzie się pogadanka z psychologiem na temat poszukiwania potencjału, własnej drogi oraz ograniczeń, które uniemożliwiają nam działanie.

Spektakle Memento, to widowiska teatralno – taneczne, które przenoszą widzów w świat refleksji i zadumy. Piękne kostiumy, zaskakujące efekty świetlne, scenografia, wizualizacje i muzyka, to wszystko wpływa na znakomity odbiór przedstawień, które na długo pozostają w pamięci widzów.

– Serdecznie zapraszam wszystkich do Wodzisławskiego Centrum Kultury na spektakl „NIEbo” Teatru Tańca Memento. Jestem przekonana, że widzowie będą pod wielkim wrażeniem. Spektakle Memento są zawsze piękne pod względem wizualnym, tanecznym i muzycznym, ale co najważniejsze, niosą ważne i mądre przesłanie – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

  • Spektakl wyreżyserowała Małgorzata Karwot. Autorami choreografii są tancerze grupy najstarszej Teatru Tańca Memento.
  • Koncepcja światła: Radosław Bujok
  • Muzyka i dźwięk: Sebastian Załęski, Emilia Patas, Małgorzta Karwot
  • Scenografia: Radosław Bujok, Hanna Sekuła
  • Tancerze: Sabina Chojecka, Wiktoria Czaplak, Natalia Knesz, Gosia Karwot, Paulina Kotowska, Karolina Leśniewska, Malwina Nielaba, Emilia Patas, Mateusz Soboszek, Oliwia Stepczuk, Angelika Strączek.

Teatr Tańca Memento działa w Wodzisławskim Centrum Kultury od 2007 r. Zrzesza dzieci od piątego roku życia, po tancerzy do 25 roku życia. Memento specjalizuje się w szeroko pojmowanym tańcu współczesnym, wykorzystując elementy street dance i experimental. Swoje choreografie i pomysły łączą w taneczne spektakle. Memento ma na swoim koncie kilkanaście przedstawień, m.in. „Przebudzenie”, „Machina”, „Dziecko Lasu”, „Wojownik światła”, „Szepty”, „Sekrety morza”, „Mały i Duży Książę” i „Dialog”, „Zwier(z)ciadło”, „Białe piórko”, „Murowany świat”.

Bilety w cenie 15 zł można rezerwować mailowo: piak@wck.wodzislaw.pl. Termin przyjmowania zgłoszeń: 21 kwietnia br. Informacji na temat spektaklu udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55).