Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Nauczyciele powiatowych szkół z nagrodami i wyróżnieniami - Powiat Wodzisławski

Nauczyciele powiatowych szkół z nagrodami i wyróżnieniami

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach odbyły się tegoroczne powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej, w trakcie których dyrektorzy i nauczyciele zatrudnieni w powiatowych szkołach otrzymali m.in. nagrody starosty.

Dzień Edukacji Narodowej 2020 w ZSP Rydułtowy wręczenie nagród

Z powodu epidemi covid-19 w tym roku uroczystość odbyła się w reżimie sanitarnym. Jej gospodarzem była szkoła, która w tym roku przeszła gruntowną termomodernizacją (więcej na ten temat TUTAJ – link). W spotkaniu udział wzięli oprócz nauczycieli i dyrektorów powiatowych szkół również starosta Leszek Bizoń wraz z członkami zarządu powiatu: Tadeuszem Skatułą i Kornelią Newy, przewodniczący rady Adam Krzyżak, a także przedstawiciele Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Powiatu Wodzisławskiego z jej przewodniczącą Gabrielą Kiełkowską na czele.

Szef powiatu podziękował nauczycielom za to, że mimo komplikacji związanych z epidemią, oświata powiatu wodzisławskiego nadal stoi na bardzo wysokim poziomie, czego potwierdzeniem są wyniki tegorocznej matury – ponownie najlepsze na terenie rybnickiej delegatury Kuratorium Oświaty. – Wiliam Artur Ward powiedział: Słaby nauczyciel – opowiada, dobry nauczyciel – wyjaśnia. Bardzo dobry nauczyciel – demonstruje. Genialny nauczyciel – inspiruje. Dziękuję Państwu za życzliwość i serdeczność, którymi niezmiennie obdarzacie uczniów. Za to, że jesteście twórczy i kreatywni, pełni pomysłów i ciekawych inicjatyw – podkreślał Leszek Bizoń. Do życzeń i gratulacji przyłączyli się też pozostali goście.

Podczas uroczystości wręczono nagrody i wyróżnienia, jakimi tradycyjnie z okazji Dnia Edukacji Narodowej honoruje się pedagogów wyróżniających się swoją pracą i zaangażowaniem. W tym roku Nagrody Starosty przyznano łącznie 22 nauczycielom. Otrzymali je: Iwona Miler (dyrektor PODN w Wodzisławiu Śl.), Teresa Jakubiak (dyrektor PPP w Wodzisławiu Śl.), Jacek Stebel (dyrektor ZSP w Rydułtowach), Danuta Mielańczyk (dyrektor PCKZiU w Wodzisławiu Śl.), Karina Irczyk (wicedyrektor ZSP w Wodzisławiu Śl.), Renata Szymanek (wicedyrektor ZSP w Wodzisławiu Śl.), Monika Brych (wicedyrektor LO im. Noblistów Polskich w Rydułtowach), Beata Pirogowicz (wicedyrektor ZSP w Rydułtowach), Jolanta Jóźwik (wicedyrektor PPP w Wodzisławiu Śl.), Daniel Szuszkowski (kierownik szkolenia praktycznego w ZSP w Pszowie), Marek Koczy (kierownik praktycznej nauki zawodu w BS I st. w Radlinie), Izabela Skrobak i Magdalena Adamek (I LO im. 14 Pułku Powstańców Śl. w Wodzisławiu Śl.), Andrzej Run i Janusz Sokół (ZSE w Wodzisławiu Śl.), Maria Lampert i Sebastian Pierchała (ZST w Wodzisławiu Śl.), Małgorzata Michalak-Jarosz i Aleksander Tlołka  (PCKZiU w Wodzisławiu Śl.), Ewa Grams i Iwona Sito (ZPSWR w Wodzisławiu Śl.) oraz Anna Wilkowska (konsultant PODN w Wodzisławiu Śl.).

Gratulacje od władz powiatu otrzymał również Krzysztof Zielonka, nauczyciel w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl., który od lat z powodzeniem przygotowuje młodzież do krajowych i międzynarodowych konkursów gastronomicznych.  Krzysztof Zielonka w tym roku został laureatem Nagrody Śląskiego Kuratora Oświaty. Z kolei Danuta Mielańczyk, dyrektor Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śl., oprócz nagrody starosty została uhonorowana też Medalem Komisji Edukacji Narodowej – odznaczeniem resortowym przyznawanym przez Ministra Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Podczas uroczystości kolejne cztery osoby zasiliły grono nauczycieli mianowanych zatrudnionych w powiatowych szkołach. Są to Małgorzata Bednarczuk-Bukowska, Marta Lach, Katarzyna Gnus oraz Iwona Dereczenik. Z koeli dyrektor szkoły-gospodarza Jacek Stebel otrzymał od władz powiatu oficjalne powierzenie stanowiska na kolejny rok.