Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Możliwość otrzymania karty EKUZ w najbliższą sobotę - Powiat Wodzisławski

Możliwość otrzymania karty EKUZ w najbliższą sobotę

W najbliższą sobotę, 18 maja, w Zespole Poradni Specjalistycznych w Wodzisławiu Śląskim (naprzeciwko szpitala) będzie możliwość otrzymania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Od godz. 10:00 do 14:00 w Zespole będzie się odbywał Dzień Pacjenta Szpitala Powiatowego.

Grafika niebieska, na dole karta EKUZ, resztę stanowią informacje zawarte w tekście
Wydarzenie jest doskonałą okazją do zadbania o swoje zdrowie. W programie m.in. konsultacje z fizjoterapeutami w zakresie terapii manualnej, masaży, zabiegów z zakresu fizykoterapii, porady dotyczące rehabilitacji po udarach mózgu, konsultacje diabetologiczne, porady dietetyka, badania słuchu, nauka udzielania pierwszej pomocy, porady na temat problemu niedożywienia osób starszych, nauka pielęgnacji pacjenta leżącego w domu, porady dotyczące pielęgnacji odleżyn i ran przewlekłych, a także w zakresie profilaktyki żylaków nóg.
Podczas Dnia Pacjenta będzie można też skorzystać z sesji relaksacyjnej z goglami VR czy porozmawiać z psychologiem i terapeutami zajęciowymi. O tę część zadba Centrum Zdrowia Psychicznego i Terapii Uzależnień Al-Med.
Dzień Pacjenta będzie też doskonałą okazją, aby wysłuchać wykładów na temat depresji u seniorów, a także na temat problemu wielolekowości (stosowania równocześnie wielu leków, czasem mających interakcje między sobą) u osób starszych. Co ważne, chętne osoby będą mogły skorzystać z indywidualnych przeglądów leków, tj. konsultacji z farmaceutą, czy zażywane substancje wchodzą ze sobą w interakcje. W tym celu należy wziąć ze sobą spis zażywanych leków.
Dzień Pacjenta odbędzie się już 18 maja 2024 roku w godz. od 10:00 do 14:00 w Zespole Poradni Specjalistycznych przy ul. 26 Marca 164 w Wodzisławiu Śląskim (naprzeciw Szpitala). Wstęp bezpłatny! Serdecznie zapraszamy!
Plakat Dzień Pacjenta Szpitala Powiatowego. Opis zawartości w treści artykułu