Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Michał Ogórek gościł w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publiczej - Powiat Wodzisławski

Michał Ogórek gościł w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publiczej

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim 28 września gościła w swoich progach znanego i lubianego dziennikarza, komentatora satyryczno - politycznego - Michała Ogórka. Spotkanie odbyło się w ramach Powiatowych Dni Kultury.

Po dowcipnym wstępie gościa, ukazującym groteskową rzeczywistość życia w Stalinogrodzie (gdzie się urodził), wywiązała się dyskusja z widownią na przywołany temat czasów PRL-owskich na Śląsku.
Urodzony 22 lipca,  jak sam mówi, obchodzi podwójne urodziny – swoje i Polski Ludowej. Dziennikarz w skrócie przedstawił swoją drogę kariery dziennikarskiej, przeplatając ciekawą historię dowcipnymi komentarzami do paradoksów komunistycznej rzeczywistości.
Odpowiadał na liczne pytania publiczności : o kondycję  polskiego dziennikarstwa, o przyszłość prasy drukowanej w starciu z wszechogarniającym internetem. Skomentował także aktualne wydarzenia  polityczne i opowiedział o swoim udziale w programach telewizyjnych. Wspominał osobiste kontakty i przyjaźnie z tuzami polskiego dziennikarstwa, m.in. Ryszardem Kapuścińskim, Teresą Torańską.  Spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej i sympatycznej atmosferze, wśród salw śmiechu i dobrego humoru.

Zobacz galerię zdjęć ze spotkania