Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Mamy w powiecie złotą szkołę - Powiat Wodzisławski

Mamy w powiecie złotą szkołę

Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim otrzymał Złotą Odznakę w najnowszym rankingu czasopisma "Perspektywy".

Wodzisławskie Technikum zajęło 8 miejsce w rankingu wojewódzkim, a 79 w krajowym. Co warte podkreślenia, szkoła awansowała w rankingu aż o 322 miejsca.

W rankingu znalazły się jeszcze cztery powiatowe szkoły:

• Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim
  • Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim
  • I LO im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim
  • II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera w Wodzisławiu Śląskim

Spośród liceów najwyżej uplasowało się I LO im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim, które w województwie śląskim zajęło 53 miejsce, a w kraju 546. To spadek w porównaniu do zeszłorocznego rankingu o 81 pozycji. II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera w Wodzisławiu Śląskim uplasowało się na 57 miejscu w regionie i 557 w Polsce, co oznacza, że awansowało o 114 lokaty.

Wodzisławski Ekonomik zajął 443 miejsce w kraju i 54 w województwie, a PCKZiU uplasowało się na 480 miejscu w kraju i 61 w województwie.