Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Mamo! Tato! Pobaw się ze mną! - zaproszenie - Powiat Wodzisławski

Mamo! Tato! Pobaw się ze mną! – zaproszenie

Powiatowy Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie serdecznie zaprasza rodziców dzieci w wieku 2-8 lat na bezpłatne warsztaty, podczas których będą zgłębiane tajniki dobrej zabawy z dziećmi.

mama z synem

„Mamo, tato pobaw się ze mną!”  – ile razy słyszycie Państwo te słowa od swoich dzieci?  Brakuje Państwu pomysłów na wspólną zabawę? To się świetnie składa. Powiatowy Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim organizuje zajęcia praktyczne dla rodziców dzieci w wieku od 2 do 8 lat, chcących zgłębić tajniki dobrej zabawy z dzieckiem.

Zabawa towarzyszy małemu dziecku od narodzin. Jest to podstawowy rodzaj aktywności małego człowieka. Proste ruchy, czynności i wczesne manipulowanie przedmiotami są poniekąd zabawą. To dzięki zabawie dziecko poznaje świat, uczy się ról społecznych, rozwija swoje ruchy, rozwiązuje rozmaite problemy wymagające aktywności umysłowej, uczy się reguł i norm obowiązujących we współżyciu z ludźmi, kształtuje swoją wyobraźnię, staje się bardziej samodzielne, twórcze. Zachowanie dziecka podczas zabawy dostarcza nam niezbędnych informacji o naszym dziecku – jego potrzebach, marzeniach  i upodobaniach, jego uczuciach i reakcjach na poszczególne kwestie życia.

W dobie zaawansowanego postępu technologicznego coraz mniej czasu poświęcamy dzieciom na wspólną zabawę. Czasem nie mamy na nią pomysłu, czasem boimy się odkryć w sobie dziecko… Wspólna zabawa zacieśnia więzy pomiędzy rodzicem a dzieckiem, pomaga rozwinąć kontakty społeczne. Wpływa to również na tworzenie klimatu bliskości, miłości i akceptacji, ma wpływ na prawidłowy rozwój dziecka. Poprzez wspólne spędzanie czasu na zabawie stajemy się dla dziecka wiarygodniejszym rodzicem, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Poświęcamy mu swój czas i zainteresowanie – w tym wieku dziecko potrzebuje go najwięcej. Pozwala nam to na jeszcze bliższe poznanie naszego dziecka. Wspólna zabawa z dzieckiem nie raz wywołuje uśmiech na naszych twarzach, daje poczucie spełniania w roli rodzica oraz podniesienie poczucia własnej wartości u dziecka. Zdarza się również, że taka odskocznia w dziecięcy świat zabawy pomaga nam odprężyć się i ochłonąć po dniu pełnym napięć i wrażeń. Jeśli jednak mamy z tym problemy warto skorzystać z fachowej, a co równie ważnej – bezpłatnej – pomocy.

Warsztaty w PSOW organizowane są dla Rodziców dzieci w wieku 2 – 8 lat, chcących spędzać czas wspólnie z dzieckiem, szukających alternatywy dla spędzania czasu przed komputerem, tabletem lub innym sprzętem elektronicznym swoich dzieci. Aktywny udział w grach i zabawach, praktyczne wykorzystanie materiałów znajdujących się w każdym domu, domowe eksperymenty i doświadczenia, rodzinna atmosfera oraz pobudzanie własnej kreatywności, spontaniczności i fantazji… To tylko niektóre z proponowanych form szkolenia… Dla każdego uczestnika przewidziano materiały szkoleniowe. Warto więc przyjść i pobawić się…

Zajęcia odbywać się będą w Powiatowym Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim, mieszczącym się na ul. Wałowej 30. Zapisy pod numerem telefonu 324556032. Liczba miejsc ograniczona. Pierwsze warsztaty ruszają już 30 września 2019 r. o godz. 8.30. Szczegóły w ulotce – POBIERZ

Serdecznie zapraszamy!