Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Konkurs o tradycjach górniczych rozstrzygnięty - Powiat Wodzisławski

Konkurs o tradycjach górniczych rozstrzygnięty

Za nami druga edycja powiatowego konkursu plastycznego „Górnicze tradycje Ziemi Wodzisławskiej” adresowanego do uczniów klas 4 – 6 szkół podstawowych z terenu powiatu wodzisławskiego.

To wspólne przedsięwzięcie Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego
w Wodzisławiu Śląskim oraz Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli ma na celu kultywowanie wśród uczniów górniczych tradycji regionu, a także inspirowanie nauczycieli przedmiotu Historia i społeczeństwo (ale także innych przedmiotów) do realizacji treści podstawy programowej w formie zajęć plastycznych.

Konkurs został rozstrzygnięty 3 grudnia, a dziesięć dni później w auli PCKU odbyła się uroczystość nagrodzenia laureatów i ich opiekunów. – W konkursie wzięło udział 119 uczniów reprezentujących 18 placówek oświatowych z terenu powiatu wodzisławskiego, co w porównaniu z rokiem ubiegłym wskazuje na coraz większą popularność tego przedsięwzięcia – mówi Marcin Kopczyński, odpowiedzialny za realizację konkursu, doradca metodyczny historii i wiedzy o społeczeństwie w PODN w Wodzisławiu Śląskim.

Jury wyłoniło zwycięzców w trzech kategoriach. W kategorii klasy IV pierwsze miejsce zajęła Karolina Kuczera z ZS w Rydułtowach, drugie Wiktoria Skupień z SP w Marklowicach, trzecie Natalia Reichel z ZSP nr 6 w Wodzisławiu Śląskim. W kategorii klasy piąte pierwsze miejsce zajęła Oliwia Rupińska z ZSP w Godowie, drugie Michaela Klimek z SP nr 1 w Rydułtowach, trzecie Mateusz Brachmański z ZSP nr 2 w Wodzisławiu Śląskim. W kategorii klasy VI pierwsze miejsce zajęła Eliza Grabiec z SP nr 2 w Wodzisławiu Śląskim, drugie Roman Pufka z ZPSWR w Wodzisławiu Śląskim, trzecie Paulina Szostek z ZSS w Radlinie. Nagrodę dodatkową przyznano Adrianowi Gołofitowi z SP nr 3 w Pszowie.

Atrakcyjne nagrody, jakie otrzymali laureaci konkursu „Górnicze tradycje Ziemi Wodzisławskiej”, zostały ufundowane przez:
•    Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
•    Urząd Miasta Wodzisław Śląski
•    Urząd Miasta Radlin
•    Urząd Miasta Pszów
•    Urząd Gminy Mszana
•    Urząd Gminy Godów
•    Biuro Terenowe Jastrzębie-Zdrój Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność
•    Galerię Handlową Focus Mall w Rybniku