Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Koncert Bluesowy wykonawcy Guitar Mark of Gospelblues - Powiat Wodzisławski

Koncert Bluesowy wykonawcy Guitar Mark of Gospelblues

Zapraszamy na koncert bluesowy wykonawcy Guitar Mark of Gospelblues już 27 kwietnia 2024 r. o godzinie 18:00 w sali kameralnej 2 Rydułtowskiego Centrum Kultury "Feniks".

koncert bluesowy - plakat

Wykonawca bluesa, który występował z wielkimi bluesmanami z USA: Bobem Corritore (najlepszy harmonijkarz USA 2012), Johnny Drummerem (artystą, który grał ze sławną chicagowską grupą The Aces), Harmonica Hindsem (którego mentorem był sam Sonny Terry), Russ Greenem (który terminował u harmonijkarza Sugar Blue), Eddie Taylorem Jr (synem słynnego chicagowskiego bluesmana Eddie Taylora Sr), Billy Branchem (harmonijkarzem potrójnie nominowanym do nagrody Grammy), Keithem Dunnem, Shrimp City Slimem, Jimmy Burnsem (bratem Eddie Burnsa).

Guitar Mark jest wysoko ceniony i znany w chicagowskim środowisku bluesa. Artysta gra w stylach delta blues, chicago blues, louisiana blues, texas blues, w trzech strojach gitarowych (standard, open d, open g). Jest Prezesem Son House Gospel Blues Society, autorem festiwalu Motywy Bluesa. Jest artystą niezależnym, nawiązuje stylistycznie do najstarszej tradycji amerykańskiego bluesa wywodzącej się z gospel. „Źródłem całego bluesa jest gospel”- mówi Leroi Jones (czarnoskóry badacz idiomu bluesowego) Na tym przesłaniu artysta buduje swoją tożsamość muzyczną.

Marek opowiada podczas koncertów o wartościach gospel, przez które patrzy na kulturę i bluesa, którego coraz więcej w naszej rzeczywistości. W ten sposób działalność Guitar Marka odnosi się do realnego i prawdziwego życia, jego muzyka niesie wartości, rozwiązanie kłopotów codzienności. Gospelblues to jest wyzwanie na dzisiaj!

Bilety w cenie 40 zł dostępne w kasach RCK oraz na stronie www.biletyna.pl/rydultowy.