Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Kolejna duża inwestycja drogowa powiatu rozpoczęta - Powiat Wodzisławski

Kolejna duża inwestycja drogowa powiatu rozpoczęta

W Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. podpisano umowę na modernizację ul. Traugutta w Pszowie. Inwestycja jest współfinansowana ze środków, które władze powiatu pozyskały z Funduszu Dróg Samorządowych, a także przez Miasto Pszów.

podpisanie umowy w sprawie ul. Traugutta w Pszowie

Za realizację przedsięwzięcia będzie odpowiadać firma Technical Solution sp. z o.o. z Kędzierzyna-Koźla, która w przetargu ogłoszonym przez Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl. złożyła najkorzystniejszą ofertę na kwotę niespełna 3,6 mln zł. Za tę cenę całkowicie przebudowany zostanie odcinek o długości niemal kilometra. Zakres robót obejmie m.in. wykonanie nawierzchni i konstrukcji jezdni, chodników, odwodnienia drogi oraz ścieżki rowerowej, a także oznakowanie pionowe i poziome i likwidację tunelu drogowego.

Zgodnie z umową, którą w imieniu powiatu podpisał starosta Leszek Bizoń wraz z wicestarostą Tadeuszem Skatułą, wykonawca będzie mieć czas na ukończenie zadania do maja przyszłego roku. W celu omówieniu planowanego przebiegu inwestycji oraz minimalizacji spodziewanych utrudnień drogowych, w wodzisławskim starostwie zorganizowano przy okazji podpisania umowy spotkanie, w którym wziął udział również Piotr Kowol, wiceburmistrz Pszowa, wicedyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Wodzisławiu Śl. Michał Stabla, a także członek zarządu firmy Technical Solution Paweł Bartkowski.

Jeszcze w tym tygodniu spodziewane jest przekazanie placu budowy drogowcom. Wówczas też ustalone zostaną szczegóły dotyczące tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzonych robót.

Przypomnijmy, że inwestycja w połowie współfinansowana jest ze środków, jakie zarząd powiatu pozyskał z Funduszu Dróg Samorządowych. Drugą połowę sfinansują z własnych budżetów samorządy Powiatu Wodzisławskiego oraz Miasta Pszowa.

Traugutta-tablica informacyjna