Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Kino na Dzień Niepodległości w Pegazie - Powiat Wodzisławski

Kino na Dzień Niepodległości w Pegazie

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza do kina Pegaz na seanse z okazji Dnia Niepodległości. Na ten dzień przygotowano m.in. seanse filmu: „Orzeł. Ostatni Patrol”. Fascynująca opowieść o legendarnym okręcie podwodnym ORP „Orzeł” przedstawia trzymającą w napięciu i owianą tajemnicą historię ostatniego patrolu jednostki, która została oparta na znanych już faktach, jak i na zupełnie nowych hipotezach zaginięcia okrętu.

Plakat, Kino na Dzień Niepodległości: „Orzeł. Ostatni patrol”. Na plakacie aktorzy w stylizacji wojennej

Opis filmu: Jest rok 1940. Gdy na plażach Dunkierki trwa gorączkowa ewakuacja alianckich żołnierzy, polski okręt podwodny ORP „Orzeł” wyrusza w niebezpieczną misją na Morzu Północnym. W jej trakcie napotka zagrożenia w postaci podwodnych min, ataków bombowych z powietrza i wrogich okrętów. Załoga musi się zmierzyć z coraz większym fizycznym oraz psychicznym wycieńczeniem. Jednak prawdziwy wróg jest niewidoczny, ukryty w klaustrofobicznym wnętrzu okrętu. Seanse 11 listopada zaplanowano o godzinie 13:00 i 19:00.

Tego dnia w kinie Pegaz będzie można zobaczyć również animację dla dzieci „Kopciuszek i kamień życia” oraz film dokumentalny o Ani Przybylskiej pt. „Ania”.

Seanse w piątek, 11 listopada:

10:00 Kino Dzieci: „Kopciuszek i kamień życia”, animacja, +6, 86 min.
11:30 Kino Dzieci: „Kopciuszek i kamień życia”, animacja, +6, 86 min.
13:00 Kino na Dzień Niepodległości: „Orzeł. Ostatni patrol”, wojenny, +15, 104 min.
15:00 Kino Dzieci: „Kopciuszek i kamień życia”, animacja, +6, 86 min.
17:00 „Ania”, dokumentalny, +15, 93 min.
19:00 Kino na Dzień Niepodległości: „Orzeł. Ostatni patrol”, wojenny, +15, 104 min.

Bilety w cenie: 16/14 zł dostępne są w kasie przed seansami oraz online. Kino Pegaz mieści się w Wodzisławskim Centrum Kultury przy ul. Kubsza 17. Szczegóły na stronie: wck.wodzislaw-slaski.pl

Źródło opisu filmu: Kino Świat