Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Karolina Końka nową szefową "Perły" - Powiat Wodzisławski

Karolina Końka nową szefową „Perły”

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. starosta Leszek Bizoń wraz z odpowiedzialną za powiatową pomoc społeczną członkinią zarządu powiatu Krystyną Kuczerą wręczyli nominację na stanowisko dyrektora Powiatowego Ośrodka "Perła" w Wodzisławiu Śląskim Karolinie Końce. To efekt naboru ogłoszonego przez Zarząd Powiatu po przejściu na emeryturę dotychczasowej szefowej ośrodka Renaty Hernik.

nominacja na stanowisko dyrektora Powiatowego Ośrodka "Perła" w Wodzisławiu Śląskim dla Karoliny Końki

Karolina Końka od dziesięciu lat związana jest zawodowo z powiatową pomocą społeczną. Z wykształcenia jest pedagogiem, specjalistą z zakresu organizacji i zarządzania w pomocy społecznej i mediatorem. Posiada duże doświadczenie w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, głównie z Europejskiego Funduszu Społecznego, jak również w koordynowaniu projektów współfinansowanych ze środków europejskich oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W ostatnim okresie w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim pełniła funkcję kierownika działu odpowiedzialnego za rehabilitację społeczną osób  niepełnosprawnościami, rozliczanie środków PFRON oraz pozyskiwania środków zewnętrznych. Od wielu lat współpracuje z osobami z niepełnosprawnościami oraz ich rodzinami. Aktywnie wspiera organizacje społeczne działające na rzecz osób z niepełnosprawnością, na bieżąco współpracuje z Powiatową Społeczną Radą ds. Osób Niepełnosprawnych. Karolina Końka ma 36 lat, mieszka w Rydułtowach,  jest mężatką oraz matką dwóch córek.

Na nowej drodze zawodowej zarówno starosta Leszek Bizoń, jak i członkini zarządu Krystyna Kuczera oraz dyrektor PCPR Irena Obiegły życzyli nowej szefowej „Perły” powodzenia oraz owocnej realizacji planów zawodowych, a te są ambitne. Poza kontynuowaniem owocnej współpracy ośrodka z otoczeniem zewnętrznym nowa dyrektor planuje rozwinąć działalność „Perły” przy wykorzystaniu środków zewnętrznych.