Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Jak wykorzystać sztukę w terapii? - Powiat Wodzisławski

Jak wykorzystać sztukę w terapii?

Wydział zamiejscowy Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Wodzisławiu Śląskim zaprasza do udział w konferencji naukowo-metodycznej pt. "Arteterapia - twórczość wspomagająca rozwój". Są jeszcze wolne miejsca.

Konferencja odbędzie się 17 września br. w siedzibie Wydziału Zamiejscowego w Wodzisławiu Śląskim przy ul. 1 Maja 23b. Honorowy patronat objął Starosta Wodzisławski – Tadeusz Skatuła.

Wśród zaproszonych gości są m.in. prof. dr hab. Wiesław Karolak – Profesor zwyczajny w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, dr Anita Stefańska – Adiunkt w Zakładzie Arteterapii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, mgr Jolanta Łysakowska – Nauczyciel akademicki, Prezes Fundacji W KAŻDYM  WIEKU, właściciel Fabryki Kreatywności.

Podczas konferencji odbędzie się sesja warsztatowa (Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Do wyboru dwa warsztaty):

1. Wiesław Karolak  – Storytelling
  2. Anita Stefańska – Miejsce pedagoga – reżysera – terapeuty  w  przestrzeni  teatroterapii
  3. Aleksander Sobala – Choreoterapia – świadomość ciała w ruchu
  4. Agnieszka Pałka – Czy warto marzyć? Mapa marzeń
  5. Joanna Zając – Magiczne drzewo – papieroplastyka w arteterapii
  6. Sara Knapik-Szweda – Doświadczenia muzykoterapeutyczne jako podstawa nawiązywania relacji terapeutycznej
  7. Wojciech Kotylak – Plastyka i teatr w terapii
  8. Jolanta Łysakowska – Autoportret sfilcowany – rękodzieło w arteterapii
  9. Iwona Wendreńska oraz Julita Błońska-Charchut – Wszystko gra, czyli rekwizyt w pracy metodą KLANZY

Szczegóły oraz zapisy na stronie www.arteterapiakonferencja.pl