Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Jak fryzjerki to tylko z Pszowa - Powiat Wodzisławski

Jak fryzjerki to tylko z Pszowa

Kolejna uczennica klasy fryzjerskiej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie osiągnęła sukces w konkursie branżowym. Tym razem Paulina Grychnik zajęła II miejsce w XXIV Wojewódzkim Konkursie Uczniów Rzemiosła.

Konkurs odbył się 26 marca. Organizatorem była Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Wzięło w nim udział 43 uczniów z 12 miast naszego województwa. Zawodnicy startowali w kilku kategoriach: fryzjerstwo damskie, fryzjerstwo męskie, fale wyciskane na mokro, fryzura ślubna z długich włosów, plecionka i warkocze. Paulina Grychnik wystartowała w ostatniej konkurencji.

Chciałam się sprawdzić i jestem bardzo zadowolona z wyniku. Za rok kończę szkołę i wiem, że praca w tym zawodzie przyniesie mi satysfakcję. Wystarczy odrobina fantazji i doświadczenie, którego nabieram na warsztacie oraz wiedza zdobyta na przedmiotach zawodowych w szkole – mówi Paulina.