Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zmiany na Kokoszyckiej jednak nie dzisiaj - Powiat Wodzisławski

Zmiany na Kokoszyckiej jednak nie dzisiaj

Wskutek stwierdzonych usterek zmiany w organizacji ruchu na remontowanej ul. Kokoszyckiej jednak nie zostały wprowadzone dzisiaj. Być może uda się to jeszcze w połowie tygodnia.

robotnicy drogowi remontujący jezdnię foto. Grzegorz Skibka

Przypomnijmy, że dzisiaj wykonawca planował wprowadzenie zmiany tymczasowej organizacji ruchu na ul. Kokoszyckiej w Wodzisławiu Śląskim. Roboty miały być  wykonywane na drugim pasie jezdni (lewym, patrząc od Komendy Policji do skrzyżowania z ul. Leszka), a ruch prowadzony miał być tak jak dotychczas, czyli od ulicy Górniczej w kierunku ulicy Radlińskiej. Podczas wizji lokalnej okazało się jednak, że nie zapewniono bezpiecznego korzystania z nowo wybudowanego chodnika oraz nie utwardzono nawierzchni na zjazdach do posesji. Z tego powodu nie było możliwe wydanie zgody na zmiany.

Informujemy jednocześnie, że wprowadzono zmianę organizacji ruchu na ul. Plebiscytowej w Rydułtowach. Od dziś roboty są wykonywane na drugim pasie jezdni (prawym patrząc od Radlina), a ruch prowadzony jest tak jak dotychczas – jeden kierunek od Radlina w kierunku „rynku”.

Z kolei na drodze wojewódzkiej nr 936 (ulica Młodzieżowa) w Wodzisławiu Śląskim ruch jest kierowany wahadłowo za pomocą tymczasowej sygnalizacji świetlnej.

Apelujemy o ostrożną jazdę!