Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Powiatowa Olimpiada dla osób z niepełnosprawnościami im. Tadeusza Skatuły - Powiat Wodzisławski

Powiatowa Olimpiada dla osób z niepełnosprawnościami im. Tadeusza Skatuły

Kiedy

11 czerwca 2024    
09:30 - 13:30

Gdzie

Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Sportu przy Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim
ul. Pszowska 92, Wodzisław Śląski, 44-300, tel. 690 227 649
Powiatowa Olimpiada dla osób z niepełnosprawnościami im. Tadeusza Skatuły

Największa  impreza sportowo-rekreacyjna dla osób z niepełnosprawnościami na Górnym Śląsku.

Od samego początku głównym celem imprezy jest integracja środowiska osób z różnymi niepełnosprawnościami, a także umożliwienie im udziału w zawodach sportowych, gdzie od wyniku sportowego ważniejszy jest sam udział w imprezie, a także takie wartości, jak przyjaźń, solidarność i fair play. Oprawa Olimpiady ma bardzo uroczysty i widowiskowy charakter. Rozpoczęcie i przemarsz z flagą olimpijską, zapalenie znicza olimpijskiego i wciągnięcie flagi na maszt dodaje tej imprezie sportowego charakteru i jest wielkim przeżyciem dla jej uczestników.

Oprócz różnorodnych konkurencji sportowych, dopasowanych stopniem trudności do możliwości niepełnosprawnych zawodników, na wszystkich uczestników czeka poczęstunek i wspólna zabawa z animatorami. Wśród dodatkowych atrakcji znajdą się w tym roku m.in. możliwość wjazdu na wysokość drabiną strażacką, animacje, gigantyczne bańki mydlane, pokazy taneczne, malowanie twarzy, koło fortuny i wiele innych niespodzianek.

Dobra zabawa dla wszystkich – bez względu na wiek – gwarantowana!