Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Dziś Dzień Samorządu Terytorialnego - Powiat Wodzisławski

Dziś Dzień Samorządu Terytorialnego

Samorząd tworzą ludzie! Ci mali i ci więksi! Niezwykle się cieszymy, że dziś - w tak szczególnym dla samorządu dniu - Dniu Samorządu Terytorialnego, nasze Starostwo odwiedziły przedszkolaki i uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Wodzisławiu Śląskim.

Grupa ludzi pozujących do zdjęcia i machających balonami

Dzieci i młodzież spotkali się z członkami Zarządu Powiatu: starostą Leszkiem Bizoniem, wicestarostą Barbarą Chrobok oraz członkiem zarządu Arkadiuszem Skowronem. Nasi goście poznali też urząd od przysłowiowej „kuchni”. Dowiedzieli się już, gdzie wyrobić paszport, zarejestrować samochód, wyrobić prawo jazdy czy zgłosić zakup, węża czy papugi.

Uczniowie i przedszkolaki sprawdzili się też w roli starosty czy inspektora wydającego zezwolenie na wycięcie zagrażającego bezpieczeństwu drzewa. Przez chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi urzędnicy, przybijając urzędowe pieczęcie. Dzieciaki obejrzały też film promocyjny powiatu oraz zwiedziły urząd, łącznie z Powiatowym Centrum Konferencyjnym, gdzie odbywają się sesje Rady Powiatu Wodzisławskiego. Jeśli wierzyć naszym gościom, „było super!”.

Z okazji dzisiejszego święta wszystkim, którzy swoją codzienną działalnością tworzą samorząd terytorialny składamy najserdeczniejsze życzenia i wyrazy wdzięczności. Życzymy wielu sukcesów zawodowych, nieustającej satysfakcji z wykonywanej pracy oraz zdrowia i pomyślności w życiu osobistym. Niech każdy dzień przynosi radość z osiągniętych celów i uznanie ze strony mieszkańców oraz współpracowników.