Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Dotacja na sprzęt dla szpitala - Powiat Wodzisławski

Dotacja na sprzęt dla szpitala

Na wczorajszej sesji Rady Powiatu Wodzisławskiego radni podjęli uchwałę w sprawie przekazania dotacji celowej w wysokości 114 tys. zł Powiatowemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup dwóch urządzeń do kompresji klatki piersiowej dla zespołów ratownictwa medycznego.

logo powiatu

Dotacja została przekazana przez Wojewodę Śląskiego w ramach zdania dotyczącego działalności zespołów ratownictwa medycznego oraz przebudowy i rozbudowy, remontu i doposażenia szpitalnych oddziałów ratunkowych, centrów urazowych oraz zespołów ratownictwa medycznego.  Środki te pochodzą z ustawy budżetowej na 2018 roku i przeznaczone zostaną na zakup dwóch urządzeń do kompresji klatki piersiowej.

– Cieszę się, że dzięki tej dotacji możliwe będzie podniesie jakości świadczonych usług medycznych w naszych szpitalach. Zakup tych urządzeń nie tylko poprawi warunki pracy, ale przede wszystkim wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa pacjentapodkreśla starosta Leszek Bizoń.