Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Celujemy w dobro. Wylicytuj trening strzelecki ze starostą wodzisławskim - Powiat Wodzisławski

Celujemy w dobro. Wylicytuj trening strzelecki ze starostą wodzisławskim

Koncerty, biegi, wystawy, licytacje, występy artystyczne to niektóre z atrakcji, jakie przygotowano na 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie wodzisławskim. 28 stycznia podczas finału w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie będzie można wylicytować trening strzelecki na strzelnicy laserowej w Rydułtowach ze starostą Leszkiem Bizoniem.

W tym roku powiat przygotował specjalną aukcję na rzecz WOŚP. Podczas finału w Pszowie będzie można wylicytować trening strzelecki ze starostą Leszkiem Bizoniem na strzelnicy laserowej, która od roku funkcjonuje w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Rydułtowach. Z treningu będą mogły  skorzystać jednocześnie 2 osoby. Termin treningu zostanie ustalony indywidualnie ze zwycięzcą licytacji. Trening odbędzie się na strzelnicy, która posiada cztery stanowiska strzeleckie, a strzelcy zamiast amunicji używają impulsów laserowych.  Strzelnica jest kompletnym, multimedialnym, przenośnym strzeleckim systemem szkolno-treningowym, opracowanym na potrzeby rynku cywilnego na bazie systemów wojskowych.

Licytacje w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie odbywać się będą w niedzielę, 28 stycznia, w godzinach od 16:00 do 19:30.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w naszym powiecie w kilku miejscach. Tradycyjnie najważniejsza jest zbiórka publiczna, która przeznaczona zostanie na sprzęt medyczny przydatny w diagnostyce i leczeniu chorób płuc u dzieci i dorosłych. Wolontariuszy z puszkami spotkamy w różnych miejscach. O tym, że wspieranie WOŚP ma sens, świadczy chociażby pomoc, jaką w ostatnich 5 latach z Fundacji pozyskał Powiatowy Publiczny Zakład . Są to między innymi aparat USG, RTG, respiratory, kardiomonitory, inkubatory, torby pediatryczne, łóżka szpitalne, stanowisko do resuscytacji o łącznej wartości prawie 1,4 mln zł.

W orkiestrowe granie od lat włączają się miasta gminy powiatu wodzisławskiego. W galerii znajdziecie zestawienie, co, gdzie i kiedy w poszczególnych miejscowościach.

Wodzisław Śl. , Pszów, Radlin, Rydułtowy, Godów, Czyżowice.