Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Automatyczne wygaszanie decyzji o rejestracji pojazdu - Powiat Wodzisławski

Automatyczne wygaszanie decyzji o rejestracji pojazdu

22 lipca 2023 r. weszły w życie przepisy prawa, które przewidują automatyczne wygaszanie decyzji o rejestracji pojazdu, którego właściciele nie dokonywali okresowego badania technicznego oraz nie ubezpieczali w ramach obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdów przez okres co najmniej 10 lat. Dotyczy to pojazdów zarejestrowanych przed dniem 14 marca 2005 r.

Wygaszenie decyzji o rejestracji nastąpi z mocy prawa – dnia 10 czerwca 2024 r. Do tego czasu możliwe jest uzupełnienie danych pojazdów w zakresie danych ubezpieczenia oraz badania technicznego. Pojazd, którego rejestracja wygaśnie z mocy prawa, może podlegać ponownej rejestracji w przypadku spełnienia przez właściciela pojazdu warunków niezbędnych do rejestracji związanych z ubezpieczeniem oraz badaniem technicznym pojazdu (jeśli dotyczy).
Wykaz pojazdów objętych procedurą znajduje się w załączniku – pobierz (pdf 9 MB)
Dalszych informacji w tym zakresie udziela referat rejestracji pojazdów Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim z siedzibą przy ulicy Pszowskiej 92a (parter), nr tel.: 32 41 20 900, adres e-mail: rejestracja@powiatwodzislawski.pl.
Z obwieszczeniem Starosty Wodzisławskiego można zapoznać się tutaj.