Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski 4 MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM DLA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO - Powiat Wodzisławski

4 MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM DLA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

W 2010 roku Powiat Wodzisławski uzyskał w Rankingu Gmin i Powiatów najlepszy wynik od lat! Powiat Wodzisławski zakończył rywalizację zajmując 4 miejsce w województwie śląskim (16 625 punktów) i wyprzedził tym samym m.in. Powiat Zawierciański, Mikołowski oraz Gliwicki.

W skali kraju, spośród ponad 300 Powiatów, znalazł się na wysokim – 43 miejscu. Ten wynik, to awans aż o 198 miejsc w stosunku do 2009 roku.
Ranking organizowany jest przez Związek Powiatów Polskich od 2003 roku i jest jedynym rankingiem samorządów zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line. Ranking prowadzony jest w podziale na cztery kategorie jednostek samorządu terytorialnego:
– powiaty,
– miasta na prawach powiatu,
– gminy miejskie i miejsko-wiejskie,
– gminy wiejskie.
Eksperci oceniają samorządy według kilkudziesięciu kryteriów dotyczących działań proinwestycyjnych i prorozwojowych, rozwiązań poprawiających jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwoju społeczeństwa informacyjnego i obywatelskiego, umacniania systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocji rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, wspierania działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocji rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpracy krajowej i międzynarodowej, a także działań promocyjnych. Kolejność w Rankingu uzależniona jest od osiąganych i zgłaszanych na bieżąco zrealizowanych projektów i wyników uzyskanych w ocenianych obszarach działalności.

Lista laureatów została zamieszczona na stronie Związku Powiatów Polskich – pobierz