PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

 

Archiwum: marzec 2020

Za nami Ogólnopolski Tydzień Kariery

Od 17 do 21 października trwał Ogólnopolski Tydzień Kariery. Do akcji po raz kolejny przyłączyły się szkoły i jednostki powiatu wodzisławskiego. Tegorocznej edycji przewodziło hasło: „Złap za stery do swojej kariery”. Ogólnopolski Tydzień Kariery to coroczna akcja Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej, która ma na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw, działań i […]

Szkoła pamięta 2022 – zapraszamy do udziału w akcji

Już po raz czwarty zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do udziału w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Podobnie jak w ubiegłych latach zachęcamy szkoły do upamiętnienia ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych oraz dzielenia się w mediach społecznościowych informacjami o zrealizowanych przedsięwzięciach z oznaczeniem #SzkołaPamięta. Na zgłoszenia czekamy do 27października. Finał akcji zaplanowaliśmy na piątek, 28 października. Pokażmy, że pamiętamy!

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2022/2023

W tym roku szkolnym Stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzyma 15 uczniów szkół powiatu wodzisławskiego. Stypendium przyznawane jest uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.