PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Wiosenne spotkania metodyczne przed nami

Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim zaprasza nauczycieli, zwłaszcza szkół podstawowych i przedszkoli, na Wiosenne Spotkania Metodyczne, które odbędą się w poniedziałek 30 marca o godz. 14.30 w siedzibie ośrodka. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi „Zaskoczyć ucznia – jak zrobić lekcję inaczej?”.

To cykliczne przedsięwzięcie służy integracji środowiska nauczycielskiego oraz ustawicznemu doskonaleniu zawodowemu. – Podczas Wiosennych Spotkań Metodycznych zachęcamy nauczycieli do stosowania nowych metod nauczania. Działania, które wychodzą poza szkolną rutynę, uatrakcyjniają zajęcia i wzbudzają zainteresowanie uczniów. Dobrze wiemy, że nauczyciele są otwarci na nowe pomysły, dlatego liczymy, że nasze warsztaty będą dla nich skuteczną inspiracją – mówi Iwona Miler, dyrektor Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim.

Wzorem lat ubiegłych nauczyciele będą mogli zapoznać się z ofertą wydawnictw edukacyjnych oraz skonsultować się z doradcami metodycznymi. – Wiosna sprzyja nowym wyzwaniom stąd pomysł na spotkanie w tym czasie. W tym roku przygotowaliśmy sześć warsztatów metodycznych. W każdym proponujemy inną nowatorską pracę z uczniem m.in.: stacje dydaktyczne, graficzne sposoby tworzenia notatek, czy zastosowanie nowych technologii w nauczaniu różnych przedmiotów. Nauczyciele, którzy doskonalą swój warsztat pracy, prowadzą ciekawsze zajęcia, co sprawia, że uczniowie chętniej się uczą i bardziej angażują się w zajęcia – dodaje dyrektor wodzisławskiego PODN. W tym roku nauczyciele będą mieć do wyboru następujące warsztaty:

• „Tajemnice farb – od plamy do arcydzieła” (dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, przedszkolnej, świetlic; prowadząca: Aleksandra Sokala);
  • „Graficzne sposoby tworzenia notatek” (dla nauczycieli różnych przedmiotów; prowadząca: Katarzyna Hawel, doradca metodyczny PODN);
  • „Bawimy się czytaniem” (dla nauczycieli wychowania przedszkolnego; prowadząca: Weronika Mosz, konsultant PODN);
  • „Edukacja w miejscach pamięci narodowej na przykładzie Łambinowic” (dla nauczycieli historii, języka polskiego, bibliotekarzy; prowadzące: dr Anna Wickiewicz i dr Anna Czerner z Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach);
  • „Virtual Quest – zastosowanie technologii wirtualnej w nauczaniu różnych przedmiotów” (dla nauczycieli różnych przedmiotów szkół podstawowych; prowadząca: Ewa Głowacka);
  • „Stacje dydaktyczne w nauczaniu przedmiotów ścisłych” (dla nauczycieli przedmiotów ścisłych; prowadzące: Małgorzata Chodura, konsultant PODN i Joanna Szczygieł, doradca metodyczny PODN).

Zapisy na stronie internetowej PODN: www.podn.wodzislaw.pl