PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Wakacje z Wodzisławską Komunikacją Powiatową

Wkrótce wakacje. Powiat Wodzisławski z tej okazji przygotował dla pasażerów Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej kilka atrakcji – bilet sieciowy za 29,99 zł czy cyklobus, czyli autobus z przyczepą rowerową.

Zachęcając do zmiany nawyków i skorzystania z komunikacji publicznej w codziennych dojazdach do pracy (i nie tylko) przygotowano dla wszystkich podróżnych promocyjny bilet sieciowy za 29,99 zł. Za tę cenę będzie można jeździć dowolną ilość razy na wszystkich 8 uruchamianych w wakacje liniach w okresie od 24 czerwca aż do 3 września. Skorzystanie z ulgi będzie możliwe po zakupie karty elektronicznej w jednej z kas w Wodzisławiu Śl., Jastrzębiu-Zdroju lub Raciborzu. Natomiast bezpłatnie całe wakacje mogą podróżować uczniowie, którzy wykupili bilet miesięczny na czerwiec. Wystarczy w jednej z kas doładować posiadaną kartę.

plakat - bilet wakacyjny za 29,99 zł

To nie koniec atrakcji. Już od niedzieli 25 czerwca rusza cyklobus, czyli autobus z przyczepą rowerową. Będzie kursował w okresie wakacji w każdą sobotę i niedzielę oraz święta na linii 38 Wodzisław – Gołkowice. Będzie nim można dojechać na „Żelazny Szlak Rowerowy” rozpoczynający się w Godowie i wrócić z powrotem. Przewóz roweru będzie kosztować tylko dodatkową złotówkę (w sumie bilet weekendowy dla pasażera z rowerem kosztować będzie tylko 3 zł).

plakat - skorzystaj z przyczepy rowerowej

Od 25 czerwca nastąpią także wakacyjne korekty rozkładu jazdy. Jedną z nowości będą nowe kursy weekendowe: w soboty i niedziele na linii 38 Wodzisław Śl. – Skrzyszów – Gołkowice oraz tylko w soboty na linii 33 Wodzisław Śl. – Gorzyce DPS – Odra. Ponadto nieznacznie zmieni trasę autobus linii 42 Wodzisław – Nieboczowy – Buków, który w Syryni będzie kursować ulicami 3 Maja i Poprzeczną (usytuowane tam będą nowe przystanki). Po raz pierwszy w wakacje pojadą także autobusy linii 44 Gorzyce – Rogów – Rydułtowy. Natomiast po zakończeniu remontu drogi w Bełsznicy na linii 34 Wodzisław Śl. – Bluszczów oraz linii 44 Gorzyce – Rydułtowy uruchomiony zostanie nowy przystanek – Bełsznica Raciborska Stawowa. W nowym roku szkolnym będą mogli z niego korzystać uczniowie dojeżdżający do szkoły podstawowej w Rogowie, bowiem autobus linii 34 krótko przed pierwszą lekcją podwoził będzie dzieci bezpośrednio pod szkołę na nowy przystanek przy ulicy Szkolnej. Ceny przejazdów pozostają w większości bez zmian, jednak drobne korekty ucieszą posiadaczy czworonogów, które będzie można przewozić za darmo.

Życząc Państwu udanych wakacji proponujemy trochę zaoszczędzić i kiedy dopisuje letnia pogoda zamiast samochodu wybrać znacznie tańszy autobus. Bilet wakacyjny za 29,99 zł to świetny wybór, bo dwumiesięczne podróże kosztują tylko tyle, co niecałe 5 litrów paliwa. Warto skorzystać!

Do zobaczenia w klimatyzowanych i wygodnych autobusach PKS Racibórz, który jest operatorem Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej.