PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

 

Strona startowa Aktualności

Przypominamy: w Starostwie możesz „uwolnić” książki!

Przypominamy, że w siedzibach Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. przy ul. Bogumińskiej 2 oraz przy ul. Pszowskiej 92a funkcjonują punkty bookcrossingu, czyli wymiany przeczytanych książek między czytelnikami. Punkty powstały w ramach realizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl. projektu "Better @t School".

Czytać każdy może! W myśl tego hasła w ramach projektu Erasmus+ „Better @t School” wodzisławskie liceum realizuje szereg ciekawych, różnorodnych aktywności, służących promocji czytelnictwa – nie tylko na terenie szkoły, ale również na terenie Wodzisławia Śl. i powiatu.

Na czym polega bookcrossing?

Opiera się ona na idei nieodpłatnego dzielenia się książkami za pośrednictwem specjalnych pojemników. Można do nich włożyć przyniesione z domu przeczytane i niepotrzebne już książki, którymi chce się podzielić z innymi. Dzięki temu, że pojemniki ustawione są w ogólnodostępnych miejscach, każdy może zabrać interesującą lekturę, przeczytać, a następnie znowu „puścić w obieg”.

Gdzie znajdują się punkty wymiany książek?

Prócz szkoły punkty wymiany książek zostały umieszczone w różnych punktach na terenie Wodzisławia Śl., między innymi w przychodniach czy poczekalni dworca kolejowego. Jeden z punktów już został uruchomiony w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. przy ul. Bogumińskiej 2. Kolejny w siedzibie urzędu przy ul. Pszowskiej 92A.

Chodzi o to, by w gronie szerszym niż tylko szkolne bez ograniczeń wymieniać się swoimi czytelniczymi wrażeniami i polecać sobie warte przeczytania książki.

Zachęcamy zatem do podjęcia wyzwania. Czytajmy i uwalniajmy książki!

logo programu Erasmus Plus