PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

„Tischner” poznaje tajniki marketingu w projekcie Erasmus+

Dziś rozpoczęła się kolejna wizyta w ramach projektu Erasmus+ o tytule "Entrepreneurship and language matters in life" realizowanego w ZSP w Wodzisławiu Śląskim. Do szkoły przyjechało 25 uczniów oraz 8 opiekunów z Hiszpanii, Włoch, Grecji i Łotwy.

Projekt realizowany jest od 1 września 2018 i potrwa do 30 sierpnia 2020. Jego głównym założeniem jest rozwijanie wśród uczestników  przedsiębiorczej postawy oraz komunikacji w językach obcych.

W ramach projektu odbyły się 3 wizyty zagraniczne w Hiszpanii ( styczeń 2019), we Włoszech( kwiecień 2019) oraz na Łotwie ( październik 2019). Z wizyt zagranicznych na uczestników projektu czeka jeszcze  wyjazd do Grecji, który odbędzie się już w marcu.

Poza wizytami uczniowie uczestniczyli w szeregu szkoleń i warsztatów z zakresu przedsiębiorczości, marketingu i zarządzania, które prowadzone były przez specjalistów w tej dziedzinie.  Brali także udział w dodatkowych zajęciach  pozalekcyjnych z języków obcych w biznesie.

Cały projekt jest tak zaplanowany  aby dać uczestnikom wiedzę i narzędzia do otwarcia własnej firmy ale także pomóc w odnalezieniu zatrudnienia.

Każda z wizyt ma na celu  zrealizowanie  jednego, głównego założenia,  do którego uczestnicy przygotowują się w teorii przed wyjazdem.

Tematem wizyty w Polsce jest reklama w biznesie. W celu realizacji tego założenia projektowego uczestnicy wezmą udział w szkoleniach z zakresu tworzenia skutecznej reklamy oraz fotografii produktu. W trakcie tygodnia w Polsce odwiedzimy flagową krainę jako przykład lokalnej firmy specjalizującej się w reklamie. Zadaniem głównym tej wizyty będzie stworzenie i zareklamowanie produktu. Warto dodać, że produkt ten uczniowie będą wykonywać ze śmieci…z opakowań, reklamówek etc.

Poza ciężką pracą „Tischner” zaplanował dla swoich zagranicznych gości trochę rozrywki. Zwiedzą kopalnię Guido, Katowice oraz Koniaków.

Uczestników projektu przywitał dziś Starosta Leszek Bizoń oraz Naczelnik Wydziału Oświaty Katarzyna Zöllner- Solowska.