PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

 

Strona startowa Aktualności

Kolejny sukces uczniów ZST!

Młodzi budowlańcy z Polski i Czech w dniach 5 i 6 marca 2019 r. uczestniczyli w X Międzynarodowym Turnieju Budowlanym zorganizowanym przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu.

Partnerami przedsięwzięcia zostali potentaci branży budowlanej – Akademia Techniczna PPG Deco, firmy Schiedel oraz Wienerberger.

W turnieju rywalizowały: Zespół Szkół nr 1 w Limanowej, Zespół Szkół Budowlano-Ceramicznych w Gliwicach, Zespół Szkół Technicznych w Nysie, Zabrzańskie Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego, Zespół Szkół Budowlanych w Radomiu, CKZiU nr 1 w Raciborzu, Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. oraz szkoła z Opawy.

Uczestnicy mieli do wykonania: narożnik w kształcie litery „L” w systemie dryfix z pustaków ceramicznych Wienerbergera wraz z osadzeniem nadproży Porotherm i okładziną z płytek ceramicznych, wykonanie systemu kominowego – Schiedla oraz prace tynkarsko-malarskie.

Pierwsze miejsce przyznano reprezentantom Zespołu Szkół nr 1 w Limanowej. Drugie miejsce zajęli gospodarze z CKZiU nr 1 w Raciborzu, na trzecim uplasowali się uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu.
Miejsce na podium przyznano również uczniom ZST w Wodzisławiu Śl., Paweł Herok i Mateusz Biela z klasy IV c zwyciężyli w kategorii BHP, zostali nagrodzeni pucharem za bezpieczną pracę.

Uczniów do konkursu przygotował mgr inż. Bogusław Nowak.
Gratulujemy sukcesu !