PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Katapultowy sukces wodzisławian w Ostrawie

Uczniowie Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śl. zajęli wysokie trzecie miejsce w międzynarodowym konkursie „Mezinárodní den strojařů", jaki odbył się w Ostrawie.

Młodzież z powiatu wodzisławskiego przejawia różnorodne talenty, zainteresowania i pasje. Od tych ukrytych, realizowanych w zaciszu domu, do szuflady, po te, których efekty prezentowane są na międzynarodowych konkursach. I tak było tym razem.

27 marca uczniowie klas maturalnych Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śl.: Marek Popek, Michał Zawiła i Kamil Pawłowski wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Projektowym „Mezinárodní den strojařů”, jaki został zorganizowany w Planetarium w Ostrawie. Zaprezentowali tam opracowany przez siebie model katapulty, który swoją innowacyjnością i merytoryczną obudową zachwycił Czechów do tego stopnia, że ostrawska telewizja POLAR większą część relacji z konkursu poświęciła właśnie jemu.

Nasi reprezentanci ostatecznie zajęli trzecie miejsce, co biorąc pod uwagę liczbę zgłoszonych projektów należy uznać za spory sukces. Ich naukowym opiekunem był nauczyciel przedmiotów zawodowych w PCKZiU Krzysztof Gajda.

Relacja z wydarzenia (dostępna w języku czeskim) dostępna jest pod adresem: