PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Dwie szkoły naszego powiatu na podium Licealiady Pływackiej

Reprezentacje Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl. zajęły miejsca na podium tegorocznej Licealiady Pływackiej, jaka odbyła się na basenie w Rybniku-Boguszowicach.

W konkursie wzięło udział dwanaście szkół z terenu całego subregionu zachodniego województwa śląskiego. Reprezentacje zdobywały punkty zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak i drużynowych. Po podsumowaniu zdobyczy punktowych okazało się, że pierwsze miejsce zajęła drużyna Zespół Szkół nr 6 im. Jana III Sobieskiego z Jastrzębia Zdroju.

Na drugim miejscu uplasowała się młodzież z naszej „Budowlanki”, która wyprzedziła swoich kolegów z I LO w Wodzisławiu Śl.

Reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych wystąpiła w składzie: Agata Adamczyk, Szymon Stoszek, Rafał Kryst, Adrian Gardyan, Kacper Borowski, Karol Cwajna