PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

ZSP w Rydułtowach przejdzie termomodernizację

Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. została podpisana umowa na termomodernizację obiektów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach. Oznacza to, że w placówce szykuje się już drugi w tym roku szkolnym poważny remont.

Umowę podpisali starosta Leszek Bizoń i dyrektor ZSP Jacek Stebel (jako przedstawiciele Powiatu) oraz Monika Świerzko – Jesionowska przedstawiciel wykonawcy, którym została wyłoniona w przetargu firma „REMONT-EX” z Rybnika. Zakres prac termomodernizacyjnych obejmie m.in. ocieplenie dachu, ścian zewnętrznych i fundamentowych oraz częściową wymianę drzwi i okien. Budynek zostanie wyposażony również w kompaktowy węzeł cieplny i nową instalację centralnego ogrzewania. Wykonawca prac zajmie się też montażem instalacji wodno-kanalizacyjnej i wykonaniem zasilania elektrycznego w pomieszczeniach przy sali gimnastycznej. Zgodnie w podpisaną umową na zrealizowanie inwestycji będzie mieć czas do końca października.

Inwestycja jest możliwa dzięki projektowi, współfinansowanemu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, który przewiduje termomodernizację nie tylko obiektów ZSP w Rydułtowach, ale też Powiatowego Zarządu Dróg w Syryni. Całkowita wartość zadania wynosi 2.331.953,84 zł.

Termomodernizacja rydułtowskiej szkoły to kolejna poważna inwestycja podjęta w placówce przez powiat w tym roku szkolnym. Przypomnijmy, że na przełomie listopada i grudnia zakończył się tam gruntowny remont łazienek. Obecnie są to instalacje nowoczesne, estetyczne i co najważniejsze – bardziej funkcjonalne. Na ich modernizację wydano ponad 173 tys. zł.