PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

 

Strona startowa Aktualności

W Zespole Szkół Technicznych ruszył oddział przygotowawczy dla młodzieży z Ukrainy

Dzisiaj o godz. 9:00 w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. uruchomiony został oddział przygotowawczy dla 19 osób - młodych obywateli Ukrainy, którzy będą w powiecie wodzisławskim realizować obowiązek szkolny. Klasa liczy 25 osób. To druga taka klasa uruchomiona na terenie powiatu wodzisławskiego.

Osoby stojące przed Powiatowym Centrum Konferencyjnym

Oddział ten to klasa dla młodzieży, która wcześniej uczęszczała do szkół za granicą Polski, a obecnie podlegają obowiązkowi szkolnemu w naszym kraju. Jest to forma wsparcia dla osób, które nie znają języka polskiego albo znają go na poziomie niewystarczającym do korzystania z nauki. W nauce, a także integracji i aklimatyzacji w szkole będzie im pomagało grono nauczycielskie wraz z pedagogiem, ale także uczniowie ZST.

W murach szkoły uczniów z Ukrainy powitali dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Czesław Pieczka wraz z Katarzyną Zöllner-Solowską, naczelnik wydziału oświaty wodzisławskiego starostwa.

Starostwo Powiatowe dla każdego ucznia z Ukrainy przygotowało plecak, w którym znalazły się najpotrzebniejsze przybory szkolne.