PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

 

Strona startowa Aktualności

W Ekonomiku odbył się Festiwal Akademicki

Uczniowie wodzisławskiego Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl. wzięli udział w kolejnej edycji Festiwalu Akademickiego. Do szkoły przybyli przedstawiciele 10 uczelni wyższych z regionu. Z młodzieżą spotkała się również członkini Zarządu Powiatu odpowiedzialna za oświatę Kornelia Newy.

– Ideą przedsięwzięcia jest spotkanie się w jednym miejscu i w jednym czasie uczniów oraz pracowników naukowych uczelni. Nasi uczniowie mogli uczestniczyć w wielu atrakcyjnych i interesujących wykładach, ćwiczeniach i eksperymentach – podkreśla Maria Lach, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Tematyka zajęć była bardzo różnorodna. Od zajęć z ekonomii, giełdy, zarządzanie zapasami, po wykłady z dziedziny, fizyki, chemii, bezpieczeństwa wewnętrznego, eksperymenty związane z energią, drukarką 3D czy kreatywne warsztaty z tworzenia Foto-Budki. Dodatkowo uczniowie mogli zapoznać się z ofertą uczelni, a nauczyciele z ofertą studiów podyplomowych na specjalnie dedykowanych stanowiskach.

Wydarzenie stworzyło uczniom Ekonomika okazję do kontaktu ze środowiskiem uniwersyteckim oraz pozwoliło na udział w wybranych wykładach, zajęciach, warsztatach i laboratoriach prowadzonych na terenie szkoły. Ponadto uczniowie mieli możliwość zapoznania się z działalnością kół naukowych i organizacji studenckich. Na tej podstawie mogą zaplanować swoją przyszłą ścieżkę edukacyjną, rozwijać pasje, zainteresowania, rozszerzać horyzonty myślowe.

W Festiwalu udział wzięli przedstawiciele następujących uczelni wyższych: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Śląski, Politechnika Śląska, Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, Uniwersytet Opolski, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu, Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, Wyższa Szkoła Bankowa z Chorzowa oraz Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi Filia w Wodzisławiu Śląskim.