PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Szlachetna Paczka w powiatowych szkołach

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie. Akcja wpisała się już na stałe w działalność charytatywną powiatowych szkół. Z roku na rok do akcji włącza się coraz więcej wolontariuszy.

W tym roku do Szlachetnej Paczki dołączyło kilka powiatowych szkół. Przedstawiamy ich relacje z finały akcji.

Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich

„Dzięki wsparciu szkolnej społeczności udało się nam wywołać radość u kolejnej potrzebującej rodziny. Tym razem pomagaliśmy Panu Janowi- seniorowi, który samotnie zmaga się z trudną sytuacją losową. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu wywołaliśmy nieopisaną radość u Pana Jana i odjęliśmy mu kilku zmartwień w czasie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Dzięki uzbieranej kwocie, oprócz podstawowych produktów potrzebnych do życia,  takich jak żywność, środki czystości, buty oraz niewielkiego sprzętu AGD,udało się nam kupić dla Pana Jana dwa nowe oknaoraz dwie tony opału.Wszystkim,  którzy dołączyli się do tej szlachetnej akcji gorąco dziękujemy!”

Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim

Społeczność Zespołu Szkół Technicznych po raz 10 w okresie przedświątecznym podjęła się przygotować Szlachetną Paczkę dla potrzebujących rodzin z naszego rejonu. Wzięliśmy również udział w ,,Paczce Przygody’’, organizowanej przez wodzisławski rejon SzP. Nasza paczka pojechała z wolontariuszami również do Lubartowa, gdzie darczyńcy pomogli 17 potrzebującym rodzinom. Przygotowaliśmy 59 paczek, które 13grudnia dotarły do wybranych w systemie rodzin na łączną wartość 16720zł. Dedykowana pomoc została skierowana do 5 potrzebujących rodzin . W przygotowanie paczek zaangażowali się uczniowie, rodzice, nauczyciele. nasi przyjaciele SzP, Połączony wysiłek wielu osób przyniósł imponujący efekt„.

Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim

Weekend Cudów za nami…. Nasza Szlachetna Paczka trafiła do pani Anny. Po raz kolejny przystąpiliśmy do akcji, w tym roku jednak z dużymi obawami, czy nam się uda kiedy uczniów nie ma w szkole… Zaangażowanie  całej społeczności szkolnej oraz przyjaciół PCKZiU, przerosło nasze  najśmielsze oczekiwania. Przygotowaliśmy, aż 26 paczek za łączną wartość około 5600 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę inicjatywę!”

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Pszowie

„Jak co roku Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Pszowie włączył się w akcję „Szlachetna Paczka”, tym razem jako współdarczyńca. We współpracy ze Szkołą Podstawową nr 3 w Rydułtowach postanowiliśmy obdarować potrzebującą Rodzinę. Udało się zebrać mnóstwo darów: żywność, środki czystości, ubrania, a z zebranych środków pieniężnych zakupiono opał na całą zimę, lodówkę i kilka innych niespodzianek. Mimo tego, że czasy są trudne dla nas wszystkich, po raz kolejny okazaliśmy hojność i mnóstwo empatii”.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach

Tegoroczna edycja Szlachetnej Paczki należy już do historii i chyba przeszła wszelkie oczekiwania. W trudnym czasie, bez uczniów w szkole były obawy, że może się nie udać. Naszą zbiórkę zaczęliśmy od paczki kawy i herbaty, a skończyliśmy na 40 ogromnych paczkach, w których oprócz ogromnej ilości środków czystości i żywności, znalazły się też koce, pościel, ubrania, buty i oczywiście lodówka. Udało nam się też przygotować specjalny prezent świąteczny, w którym znalazły się narzędzia, płyty z kolędami i Pismem Świętym oraz tablet, dzięki któremu samotne dni nie powinny już być takie samotne. Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie: za wszystkie przyniesione do paczki produkty i środki, dzięki którym mogliśmy kupić niezbędne rzeczy, uczniom klasy 2Ta za pomoc w pakowaniu oraz kwiaciarni Alexdecor za piękny stroik”.