PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów

Miło nam poinformować o sukcesie uczniów szkół powiatu wodzisławskiego, którzy w roku szkolnym 2021/2022 znaleźli się w grupie Stypendystów Prezesa Rady Ministrów. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane za wybitne osiągnięcia edukacyjne. Stypendia zostały przyznane 20 uczniom powiatowych szkół ponadpodstawowych. Aż 5 Stypendystów to uczniowie ZSP w Wodzisławiu Śląskim!

banner tytułowy ze zdjęciem uczennicy

Wyróżnienia przyznano uczniom, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Stypendia przyznano za osiągnięcia w roku szkolnym 2020/2021. Stypendium Prezesa Rady Ministrów wynosi 300 zł miesięcznie, wypłacane jest w dwóch ratach: I rata – do dnia 30 listopada, za okres od września do grudnia i II rata – do dnia 30 kwietnia, za okres od stycznia do czerwca.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznano 20 uczniom powiatowych szkół ponadpodstawowych:

I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim:

• Kacper Radzyński
  • Valeria Urbaniec

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim:

• Julia Kotula
  • Amelia Kwapisz
  • Emilia Wrana
  • Patrycja Maksim
  • Mateusz Lampert

Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim:

• Emilia Żyrek
  • Daria Grzelak

Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim:

• Patryk Gamrat
  • Karol Gęsty
  • Emilia Sopyla
  • Paulina Kłosek

Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim

• Wiktoria Pawliczek
  • Julianna Lazar

Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich w Rydułtowach

• Weronika Gęsicka
  • Iwona Głąbica

Zespół Szkól Ponadpodstawowych w Rydułtowach

• Oliwia Radowiecka
  • Izabela Grzelec

Zespół Szkól Ponadpodstawowych w Pszowie

• Julia Kozubowicz

Serdecznie gratulujemy wszystkim stypendystom i życzymy dalszych sukcesów!