PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Promocyjny autobus wyruszył w trasę

Od dzisiaj po terenie powiatu wodzisławskiego będzie jeździł kolorowy autobus. To element kampanii promocyjnej „Dobre szkoły blisko Ciebie”, zachęcającej do wyboru przez gimnazjalistów i ósmoklasistów szkół Powiatu Wodzisławskiego.

25 kwietnia przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim zaprezentowany został specjalnie oklejony autobus, który ma promować szkoły Powiatu Wodzisławskiego. W inauguracyjnym spotkaniu wzięły udział władze Powiatu oraz dyrektorzy wszystkich szkół ponadpodstawowych.

Jest to jeden z elementów kampanii zachęcającej ósmoklasistów i uczniów gimnazjów do kontynuowania nauki w powiatowych szkołach, zarówno w technikach, jak i liceach oraz szkołach branżowych. Wcześniej Starostwo Powiatowe wydało informator naborowy z ofertą szkół średnich oraz ogólnymi zasadami rekrutacji. Miały odbyć się też targi edukacyjne, jednak ze względu na aktualną sytuację zostały odwołane.

Autobus będzie kursował na powiatowych liniach obsługiwanych przez PKS w Raciborzu.