PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

PODN z wizytą w Gruzji

Od 9 do 16 kwietnia odbył się wyjazd przedstawicieli powiatu wodzisławskiego do malowniczej Gruzji. W delegacji wzięły udział Członkini Zarządu Kornelia Newy, Dyrektor Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim Iwona Miler oraz konsultant PODN Bogumiła Różańska Świerkot. Celem podróży było gruzińskie Tbilisi, gdzie oprócz wymiany doświadczeń zostało podpisane Memorandum między PODN-em, a Georgian- American School.

podpisanie memorandum

Program wizyty obfitował w interesujące doświadczenia związane z dotychczasową współpracą PODN-u z Georgian- American School w Tbilisi. Przedstawicielki naszego powiatu spotkały się z dyrektorem i radą pedagogiczną gruzińskiej szkoły partnerskiej, gdzie podpisane zostało Memorandum o współpracy. Dokument podpisany przez Dyrektor PODN  Iwonę Miler oraz Dyrektor Georgian-American School  Irmę Meskhishvili to wyrażenie chęci współpracy obu jednostek, wzajemnej wymiany doświadczeń, prowadzenia wspólnych działań przy realizacji zadań i projektów edukacyjnych w zakresie rozwoju oraz zastosowania innowacyjnych technologii i rozwiązań metodycznych w edukacji i kulturze w ramach doskonalenia zawodowego nauczycieli w obu krajach.

Gruzińsko- Amerykańska szkoła dała możliwość obserwacji wybranych lekcji, dzięki czemu polscy goście zapoznali się z metodami i technikami nauczania, a także posłuchali o osiągnięciach szkoły w konkursach oraz  realizowanych projektach międzynarodowych. Kolejne dni były równie interesujące – delegacje obu krajów spotkały się w Gruzińsko-Amerykańskiej szkole II stopnia, gdzie także odbyły się lekcje pokazowe. W programie wizyty pojawiło się również spotkanie z przedstawicielką gruzińskiego Ministerstwa Edukacji, na którym omówiono innowacyjne metody nauczania, formy wsparcia nauczycieli w ich codziennej pracy, a także podobieństwa w zakresie wsparcia metodycznego nauczycieli. Program ostatniego dnia obejmował spotkanie w Państwowym Uniwersytecie Ilii z kandydatami  przygotowującymi  się do  zawodu nauczyciela. Wydział kształcenia przyszłych nauczycieli – zalety i wady w procesie przygotowania do pracy w szkole.

Gruzińska przygoda była dla powiatowej delegacji okazją do zdobycia nowej wiedzy oraz wymiany doświadczeń. Mamy nadzieję, że dalsza współpraca będzie owocna – pełna świeżych pomysłów i innowacyjnych metod. Trzymamy kciuki!