PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Pierwsze efekty współpracy z Inkubatorem 3D

Pierwsze efekty współpracy z Inkubatorem 3D i zaangażowania nauczycieli Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim w innowacyjne technologie już widoczne!

Nauczyciele, którzy uczestniczą w szkoleniu organizowanym przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śl. w zakresie modelowania i wydruku 3D, zaprojektowali i wydrukowali w swojej pracowni serce – zawieszkę dla każdego ucznia z autyzmem z okazji Dni Obchodów Świadomości Autyzmu.

Uczniowie dumnie prezentowali symbole integracji z autyzmem podczas „Niebieskiego Happeningu” zorganizowanego przez ZPSWR na Wodzisławskim Rynku 3 kwietnia 2017r.

Powstają już kolejne pomysły zastosowania i wykorzystania technologii oraz drukarki 3D, którą placówka posiada.