PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Pasja, profesja, powołanie w PCKZiU!

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, którego tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Pasja, profesja, powołanie” uczniowie Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim mieli okazję wziąć udział w szeregu inicjatyw.

Uczniowie klas pierwszych brali udział w konkursie „Start do kariery” w ramach, którego zmagali się z pytaniami dotyczącymi poruszania się na rynku pracy. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie 1MH4. Warsztaty kreatywnego pisania dokumentów aplikacyjnych przeznaczone były  dla uczniów klas drugich  PCKZiU. Warsztaty prowadziła pani Katarzyna Ziółek-Jura z Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach. Wykłady i warsztaty z przedstawicielem PUP Wodzisław, w których wzięli udział uczniowie klas drugich i trzecich poświęcone były kwestionariuszom osobowym, kwestionariuszom kompetencji zawodowych oraz finansowaniu działalności gospodarczej. Spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim w ramach wydarzenia „Kariera w mundurze” to przedsięwzięcie dla uczniów klasy czwartej, podczas którego poznali wymagania rekrutacyjne przy przyjęciu do służby. Warto zwrócić uwagę na fakt, że  zawody, w których kształci PCZKiU są bardzo przydatne w służbie w policji. Uczniowie klasy 4A i 4K uczestniczyli w warsztatach podczas, których  przedstawiciel firmy POL-EKO przeprowadzał symulacje rozmów kwalifikacyjnych. Słuchacze Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych i Szkoły Policealnej mieli okazję spotkać się z panią Moniką Hajdziony (kosmetyczka roku 2017), która mówiła na temat pasji rozwijania firmy, spełniania swoich marzeń oraz  trudności i radości podczas prowadzenia firmy. Mury szkoły odwiedzili również uczniowie szkół podstawowych, którzy uczestniczyli w ciekawych warsztatach: Eksperymentować każdy może, czyli proste, ale ciekawe doświadczenia chemiczne”, „Brrrr….zimno! Doświadczenia z suchym lodem i ciekłym azotem”, „Kącik młodego mechatronika”, „Co tu tak brzęczy czyli jak działa lodówka”. Dzięki nim zapoznali się z nowoczesnymi specjalistycznymi pracowniami zawodowymi oraz poznali specyfikę zawodów, w których kształci PCKZiU.