PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Kolejni pracodawcy obejmą patronatem klasy „Ekonomika”

16 października dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl. Maria Lach podpisała porozumienia o patronacie kolejnych pracodawców nad klasami pierwszymi Technikum nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej.

Wodzisławski Zespół Szkół Ekonomicznych od wielu intensywnie współpracuje z pracodawcami. Dzięki temu uczniowie otrzymują dostęp do wiedzy i doświadczenia praktyków. Zgodnie z nowymi umowami klasa kształcąca się w zawodzie „technik informatyk” objęta została patronatem firmy POL-EKO Aparatura sp.j. Uczniowie kształcący się w zawodzie „technik hotelarstwa” objęci zostali patronatem firmy Hotel-Restauracja „Zamek”  z Chałupek. Z kolei klasa kształcąca się w kierunku „technik obsługi turystycznej” powierzona została patronatowi Alltour Biuro Podróży. Młodzi ludzie, którzy jako ścieżkę kariery zawodowej wybrali kształcenie w kierunku „technika ekonomisty”, zyskali patronat firmy Doradztwo Podatkowe Graczyk s. c., a pierwsza klasa „technika handlowca” skorzysta z doświadczenia firmy Inventini sp. z o.o. Przyszli szefowie kuchni i pracownicy gastronomii swoje zawodowe kompetencje doskonalić będą z koeli we współpracy z Restauracją Wiejska Chata.

Maria Lach podkreśla, że celem porozumień jest przede wszystkim zapewnienie młodzieży bezcennego dostępu do wiedzy i umiejętności praktyków, ludzi, którzy niejednokrotnie budowali swoje firmy krok po kroku i swoim doświadczeniem wypracowali markę i standard pracy ceniony lokalnie i regionalnie, a czasem również w skali międzynarodowej. Podkreśliła też, że tak szerokie grono pracodawców kooperujących ze szkołą jest wartością dodaną dla edukacji ucznia. Dzięki nim może on bowiem korzystać z dobrodziejstwa warsztatów i wizyt studyjnych w miejscu pracy,  wsparcia w przyswajaniu i wdrażaniu nowych technologii oraz innowacyjnych procesów pracy. Skorzystają również nauczyciele, którzy będą mogli odbyć szkolenia w firmach.

Przy okazji podpisania nowych porozumień zrealizowano też jeden z elementów umowy już wcześniej zawartej. Uczniowie klasy IV ATE spotkali się z przedstawicielem kancelarii biegłego rewidenta DB AUDYT z Katowic, by poznać tajniki pracy audytorów finansowych. Młodzież biorąca udział w spotkaniu mogła poznać ścieżkę kariery, perspektywy i odpowiedzialność biegłych rewidentów w Polsce. Była też okazja do zadawania pytań i refleksji na temat przyszłości zawodowej.